خانه / آبخیزداری وهیدرولوژی / بازدید اعضاء کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان از طرحهای احیاء دریاچه ارومیه
بازدید اعضاء کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان از طرحهای احیاء دریاچه ارومیه

بازدید اعضاء کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان از طرحهای احیاء دریاچه ارومیه

بازدید اعضاء کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان از طرحهای احیاء دریاچه ارومیه و طرح ترسیب کربن در منطقه بورآلان ماکو

اعضاء کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی استان هرمزگان ( بندرعباس) از طرحهای احیاء دریاچه ارومیه و طرح ترسیب کربن در منطقه بورآلان ماکو بازدید کردند.

در این بازدید از اداره کل منابع طبیعی استان هرمزگان آقایان مهندس پور بلیغی معاون فنی اداره کل ، مهندس حسین پور معاون آبخیزداری اداره کل ؛ مهندس بهمن یاررییس اداره مرتع ، مهندس اپرا ازکارشناسان اداره بیابان ، مهندس منصوری رییس اداره ترویج و آموزش و مهندس کرد رییس اداره جنگل حضور داشتند.

در پایان این بازدید سه روزه مهندس پور بلیغی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان هرمزگان با تقدیر از تلاشهای کارکنان اداره کل منابع طبیعی آذربایجانغربی در اجرای طرحهای احیاء دریاچه و ترسیب کربن گفت:

بسیار خوشحالیم که در کنار همکاران اداره کل آذربایجانغربی هستیم و از طرحهای بسیار موفق این استان در حوزه منابع طبیعی بازدید کردیم. آنچه که برای ما جالب بود پدیده بیبانزایی و وجود کانونهای گرد غبار در این استان سبز و همچنین خشک شدن دریاچه ارومیه است که جای بسی تامل دارد. خوشبختانه با تلاشهای بسیارخوب همکاران اداره کل منابع طبیعی آذربایجانغربی طرحهای خوبی اجرا شده است و مایه امیدواری است که تداوم و اجرای اینگونه طرحها از الویتها باید قرار گیرد تا حداقل وضعیت موجود ثابت بماند.

وی افزود:

تبادل تجربیات بین استانها باید بیش از پیش در دستور کار ادارت کل منابع طبیعی استانها قرار گیرید تا با انتقال تجربیات همدیگر هر چه بهتر بتوان تاثیر گذار در روند پروژه ها باشیم. برای مثال حرکت جهادی نیروهای اداره کل منابع طبیعی در تثبیت کانونهای گرد و غبار در حاشیه دریاچه ارومیه بسیار تحسین برانگیز است که این گونه طرحها میتواند الگوی خوبی برای سایر استانها باشد. همچنین طرح ترسیب کربن که در دورترین نقطه استان یعنی در نقطه صفر مرزی قرار گرفته، بسیار کار طاقت فرسایی بود که ما بازیدد کردیم و از تلاشهای مستمر اداره کل و همکاران شهرستان ماکو باید تقدیر کرد.

در این بازدید دکتر وهاب زاده مدیر کل منابع طبیعی آذربایجانغربی نیز با قدردانی ازحضورو رنج سفر دوستان برای حضور در آذربایجانغربی و بازدید از طرحهای موفق اداره کل؛ گفت:

افتخار ما این است که بتوانیم خدمتی را برای مردم عزیز انجام دهیم. اگر موفقیتی حاصل شده است مرهون تلاشهای مسئولان ارشد سازمان و همکاران اداره کل منابع طبیعی استان است که واقعا در سخت ترین شرایط برای اجرای طرحهای دریاچه ارومیه و دیگر طرحهای منابع طبیعی  تلاش داشته اند.

وی افزود:

انتقال تجربیات ؛ همفکری و تعامل بهترین راهکار برای توسعه مناسبات علمی و اجرایی در بین ادارت کل منابع طبیعی استانها می تواند باشد که شخص ریاست محترم سازمان نیزبه این موضوع همیشه تاکید داشته اند. بنابراین بسیار خوشحالیم که توانسته ایم این ارتباط را برقرار کنیم و امیدواریم این امر همچنان تداوم داشته باشد.

گفتنی است اعضاء کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی هرمزگان در مدت سه روز اقامتشان از طرح ذخیرگاه جنگلی در منطقه اشنویه ، از طرحهای تثبیت شن و کانونهای گرد غبار در منطقه جبل کندی و سپرغان ارومیه و همچنین از طرح ترسیب کربن منطقه بورآلان ماکو واقع در شمال استان بازدید کردند.  

 

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا