خانه / اخبار و اطلاعیه / جایگزینیِ نامناسب درختان، عامل تشدید گرمای جهانی
جایگزینیِ نامناسب درختان، عامل تشدید گرمای جهانی

جایگزینیِ نامناسب درختان، عامل تشدید گرمای جهانی

ارشناسان در مطالعات اخیر خود، این فرض را که ایجاد جنگل‌های جدید به محدود شدن تغییرات جوی کمک می‌کند زیر سوال بردند.

به گزارش سرویس محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کارشناسان دریافتند در اروپا درختانی که از سال ۱۷۵۰ رشد کرده‌اند افزایش گرمای جهانی را موجب شده‌اند. به اعتقاد آنان، جایگزین کردن گونه‌های برگ‌ پهن با درختان مخروطی‌شکل، دلیل کلیدی برای پیامدهای منفی تغییرات اقلیمی بوده است.

درختان مخروطی‌شکل همچون کاج به طور کلی تیره‌تر هستند و نسبت به گونه‌هایی از قبیل بلوط حرارت بیشتری جذب می‌کند. نویسندگان این مطالعه معتقدند که نتایج این بررسی بر تلاش‌های فعلی برای محدود کردن افزایش دما از طریق کاشت انبوه درختان تاثیرگذار است.

به گفته کارشناسان از سال ۱۸۵۰ تاکنون جنگل‌های اروپا حدود ۳۸۶ هزار کیلومتر مربع رشد داشته و اکنون نسبت به پیش از انقلاب صنعتی ۱۰ درصد زمین بیشتری را پوشش داده است. هرچند شکل و گونه پوشش گیاهی در جنگل‌های جدید نسبت به آنچه پیش‌تر بوده به طور قابل توجهی متفاوت است.

اقدامات فوری در جهت جنگل‌زایی راهکار خوبی است زیرا درختان می‌توانند کربن بیشتری را جذب کنند اما در این مطالعه تاثیر مثبت تمام گونه‌های درختان کشت شده بر شرایط آب و هواییِ هر منطقه زیر سوال رفته است.

بازبینی این تیم کارشناسی از تاریخچه مدیریت جنگل‌ها در اروپا آشکار ساخت در جنگل‌هایی که توسط انسان‌ها مدیریت می‌شوند نسبت به دوره‌ای که جنگل‌ها تحت کنترل طبیعت بوده‌اند، کربن کمتری جذب می‌شود.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، همچنین وجود تعداد بیشتری از درخت‌های مخروطی‌شکل نسبت به گونه‌هایی با برگ‌های پهن تاثیرات به سزایی بر میزان اشعه خورشیدی بازتاب شده به جو دارد.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا