خانه / اخبار و اطلاعیه / درخت ۴۰ میوه به شکوفه نشست! +عکس
درخت ۴۰ میوه به شکوفه نشست! +عکس

درخت ۴۰ میوه به شکوفه نشست! +عکس

برای انجام این کار، یک شاخه بالغ از درخت موردنظر را که دارای چند جوانه است از محل مناسبی جداکرده و روی بخشی از تنه درخت اصلی که فضای کافی را برای رشد آن فراهم می کند، پیوند زدند.

به گزارش خبرنگار باشگاه شبانه باشگاه خبرنگاران جوان ،محققان آمریکایی موفق شدند، نظاره گر شکوفه های درختی باشند که به آن ۴۰ میوه پیوند زده بودند.

ایده این درخت که تلفیق علم و هنر است، توسط محققان دانشگاه سیراکیوز کالیفرنیا آمریکا به ریاست سم وان آخن برای اولین بار شکل گرفت.آنها از سال ۲۰۰۸ پیوند کار پیوند گیاهان مختلف را برای تولید گیاهان عجیب آغاز کردند و پس از آن از این روش برای درختان نیز استفاده کردند.

درخت ۴۰ میوه به شکوفه نشست

محققان یک ده پیش، ۴۰ گونه مختلف از میوه های هسته دار که از نظر ژنتیکی با هم اشتراک داشتند را به یک درخت واحد قلمه زدند. قلمه های درخت شامل هلو، زردآلو، شلیل، گیلاس و بادام است و در تابستان جاری به بار می نشیند.

درخت 40 میوه به شکوفه نشست! +عکس

تنه این درخت شبیه درخت های عادی است و شکوفه های رنگی آن طبیعت منحصربفردی را خلق کرده است.

برای قرار دادن ۴۰ میوه را روی یک درخت، از روش پیوند زدن شاخه های جوانه دار هر درخت روی تنه یک درخت تنومند استفاده کردند.

برای انجام این کار، یک شاخه بالغ از درخت موردنظر را که دارای چند جوانه است از محل مناسبی جداکرده و روی بخشی از تنه درخت اصلی که فضای کافی را برای رشد آن فراهم می کند، پیوند زدند.

روش پیوند شاخه ها به تنه درخت به این صورت است که در بدنه درخت اصلی یک شیار ایجاد می شود و ابتدای شاخه جوانه دار درون آن قرار می گیرد و محل پیوند بسته می شود تا آب و هوا در آن نفوذ نکند.

مواد غذایی مورد نیاز برای رشد درخت، شامل قند، کربوهیدارت و کمبیوم است که توسط آوند های درخت از خاک جذب می شوند.

شکوفه دادن این درخت ایده های مختلفی را برای رشد میوه هایی که از نظر ژنتیکی مشابه و مختلف هستند به محققان الهام کرده است.

143843069045041
انتهای پیام/

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا