خانه / دریاچه ارومیه / کاهش ۷۰ درصدی مساحت آبی دریاچه ارومیه
کاهش ۷۰ درصدی مساحت آبی دریاچه ارومیه

کاهش ۷۰ درصدی مساحت آبی دریاچه ارومیه

کاهش ۷۰ درصدی مساحت آبی

ارزش اکولوژیکی جزایر ۹ گانه که پیش از این محل تخم گذاری انواع پرندگان از جمله فلامینگو و پلیکان بوده کاهش یافته است.

مدیر کل محیط زیست آذربایجان غربی گفت: ۷۰ درصد از مساحت آبی دریاچه ارومیه کاسته شده است.

به گزارش خبرنگار سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،

عباس نژاد در جمع خبرنگاران، افزود: پیرو شروع فصل گرما و کاهش سطح تراز آب دریاچه ارومیه و احتمال خروج حیات وحش از جزایر پارک ملی دریاچه و با توجه به باتلاقی بودن و دشواری تردد در سواحل ، اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در راستای پایش و کنترل بهینه منطقه، اقدام به برقراری گشتهای هوایی بر فراز منطقه نموده است.

وی ادامه داد: طی هفته گذشته بیش از سه ساعت پرواز مستقیم بر فراز محدوده پارک ملی دریاچه ارومیه با حضور کارشناسان مربوطه صورت گرفت و نتایج بررسی حاکی از این است که حداقل ۷۰ درصد از مساحت آبی دریاچه کاسته شده است.

وی تصریح کرد: کلیه جزایر از طریق خشکی به هم ارتباط یافته اند و ارزش اکولوژیکی جزایر ۹ گانه که پیش از این محل تخم گذاری انواع پرندگان از جمله فلامینگو و پلیکان بوده کاهش یافته است.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا