خانه / اخبار و اطلاعیه / شگفت انگیز ترین قارچ های دنیا
شگفت انگیز ترین قارچ های دنیا

شگفت انگیز ترین قارچ های دنیا

قارچی به شکل مغز

این نوع قارچ با نام علمی Gyromitra esclenta به شکلی گسترده در اروپا و آمریکای شمالی می روید. به طور طبیعی در خاک های شنی، پای درختان سوزنی برگ در فصل بهار واویل تابستان دیده می شود. قارچ به شکل “مغز” است که در رنگ قهوه ای تیره تا ۱۰ سانتی متر طول و ۱۵ سانتی متر عرض می رسد. اگر به صورت خام مصرف می شود اثرات مرگباری دارد، اما به صورت پخته خوراک لذیذی برای مردمان اسکاندیناوی، اروپای شرقی و آمریکای شمالی است. در اسپانیا، فروش عمومی آن ممنوع است و در فنلاند به صورت تازه با رعایت توصیه های ایمنی به فروش رسیده و در غذاهای فنلاندی مصرف می شود.

قارچ به شکل دندان خون

یکی از عجیب ترین قارچ ها با نام علمی Hydnellum pecki است. در آمریکای شمالی و بیشتر در جنگل های سوزنی برگ دیده می شود. البته در اروپا، کره و حتی ایران هم دیده می شود.

 

قارچ پف توپی

این نوع قارچ با نام علمی Calvatia Gigantea به راحتی از شکل و اندازه آن شناخته می شود.

 

 

قارچ سیگار شیاطین (کمیاب ترین قارچ دنیا)

به خاطر این تنها در مرکز تگزاس یافت می شد، به ستاره تگزاس هم معروف شده است. اما جز این، فقط در نقاط دورافتاده ای از ژاپن گزارش شده است. یکی از نادرترین قارچ هایی است که در هنگام آزاد کردن اسپورهای خود، صدای صفیر مانندی از خود تولید می کند.

قارچ آسمانی

این نوع قارچ با نام علمی Entoloma hochstetteri در نیوزلند و هند دیده می شود. قارچ کوچک و تماما به رنگ آبی است. این نوع قارچ خوردنی نیست، اما این که سمی هست یا خیر هنوز مشخص نشده است. این گونه، یکی از ۶ گونه منتخب تمبر قارچ های کشور نیوزلند در سال ۲۰۰۲ بوده است. همچنین در پشت اسکناس ۵۰ دلاری این کشور در سال ۱۹۹۰ ترسیم شده بود.

 

 

قارچ های دندان ریشی

به قارچ یال شیر Hericium erinaceus نیز معروف است و یکی از قارچ های خوردنی به شمار می رود. در اواخر تابستان و پاییز، درون چوب خشکه دارهای جنگلی به خصوص در جنگل های راش دیده می شود.

 

قارچ های نوردهنده

این قارچ سبز نئونی Mycena chlorophos در فصل باران در ژاپن و جنگل های برزیل دیده می شود که در کل پوشش زمین را با هاگ های خود نورانی می کند. معمولا پای تنه درختان و شاخه های قطع شده و در شرایط رطوبت و لاشبرگ، در شرایط خوبی برای رویش قرار دارد.

 

قارچ فلای آنمیتا (مشهورترین قارچ)

یکی از قارچ های سمی است و در بیشترین فرهنگ ها شناخته شده است. در کتاب های کودکان، فیلم ها، کارت های تبریک و بازی های رایانه ای، تصویر آن بسیار دیده می شود.

 

 

 

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا