خانه / کشاورزی / معرفی لوبیا زینتی
معرفی لوبیا زینتی

معرفی لوبیا زینتی

لوبیاها گیاهانی علفی بالارونده یا کم و بیش ایستاده هستند که گاهی در بخش پایینی چوبی شده و به کمک ساقه های پیچنده خود از تکیه‌گاه بالا می‌روند

. برگ‌ها شانه‌ای با سه برگچه بوده و گاهیفقط یک برگچه دارند. شکل برگ‌ها متغیر و حتی در یک گونه ممکن است تخم‌مرغی، سرنیزه‌ای، خطی و کامل باشد. گل‌ها به صورت منفرد محوری، یا مجتمع در خوشه‌ها، یا به‌طور دسته‌ای روی گره‌های ساقه، همراه با برگ‌های کوچک و برگک‌های فرعی ظاهر می‌شوند. گل همانند سایر گیاهان تیره پروانه‌آسا نامنظم، دارای کاسبرگ‌های پیوسته، گلبرگ‌ درفشی و گلبرگ‌های بال مانند بوده، و شکل پروانه دارد. گل به رنگ‌های سفید کرمی و قرمز گلی وجود داشته و در نهایت به تشکیل غلاف‌های حاوی بذر می‌انجامد. گونه‌های زینتی با گل‌های رنگارنگ پوشش مناسبی برای داربست‌های کوچک ایجاد کرده و در ترکیب با دیگر بالارونده‌ها قابل استفاده هستند.

 

نیازها: به سرما حساس بوده و در مناطق معتدل در ماه‌های بهار و تابستان استفاده می‌شود. گرچه از نظر خاک حساسیت زیادی ندارد، اما بهترین رشد را در خاک های غنی از مواد آلی دارد. خاک آن باید مرطول نگه داشته شود.

افزایش: به آسانی از طریق بذر قابل افزایش است. بذر آن باید به صورت منفرد در اوایل بهار در گلدان یا به صورت مستقیم در محل اصلی کشت شود. پس از سبز شدن نوک ساقه به سمت تکیه‌گاه هدایت می‌شود تا حالت بالاروندگی گیاه تسریع شود.

 

لوبیا زینتی

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا