خانه / کشاورزی / علف کش چیست؟
علف کش چیست؟

علف کش چیست؟

 

علف‌کش : ماده‌ای‌است که برای از بین بردن علف‌های هرز بکار می‌رود

تعریفی جامع برای علف کش ها : در واقع علف کش ها مواد شیمیایى هستند که براى از بین بردن علف هاى هرز استفاده مى شوند. سالانه میلیون ها لیتر علف کش در مزارع، باغ ها و حیاط و باغچه خانه ها استفاده مى شود.

علف کش ها ممکن است روى گیاهان اسپرى شوند و یا در خاک و در کنار ریشه گیاه قرار گیرند و انواع گوناگونى دارند که بنا به نوع گیاهان منطقه و شرایط آب و هوایى و همچنین میزان علف هاى هرز از انواع مختلف استفاده مى شود. علف کش ها بیشتر به دو نوع مشخص و کلى تقسیم بندى مى شوند. در نوع علف کش، تنها علف هاى هرز مشخص و معینى را از بین مى برد و تأثیرى بر دیگر علف هاى هرز که از نوع دیگرى باشند ندارد و در نوع کلى همه علف هاى هرز از بین مى روند.

علف کش‌ها بر دو نوع هستند.

۱٫   انتخابی: که برای کشتن علف‌های هرز خاص به کار می روند.

۲٫   عمومی: که برای از بین بردن کلیه علف‌های هرز به کار می روند .

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا