خانه / جنگلداری -درخت شناسی / معرفی باغ Marqueyssac فرانسه
معرفی باغ Marqueyssac فرانسه

معرفی باغ Marqueyssac فرانسه

وب سایت مهندسی فضای سبزwww.landscapeeng.ir

 

باغ Marqueyssac در سال ۱۸۶۱ روی تپه‌های پریگولد در شهر Vezac‌ در منطقه Dordogne‌ فرانسه توسط Jullien de cerval احداث شد. این مرد سی سال پایانی عمر خود را روی این باغ سرمایه‌گذاری کرد تا امروزه این مجموعه میزبان هزاران توریست و جهانگرد باشد. گیاه اصلی این باغ boxwood انتخاب شده‌است.

بقیه در ادامه مطلب + عکس های این باغ زیبا

(جنس شمشادهاBUXUS از تیره Buxaceae – که احتمالا شمشماد استفاده شده در این باغ از نوع شمشمادهای ریز برگ مانند شمشاد اناری (شمشاد توپی) باشد که در آمریکا و اروپا بسیار مورد علاقه هستند – انجمن شماشادهای آمریکایی– و باغهای بسیاری از آنها در جهان ساخته‌شده‌است. در ایران نیز در جنگلهای کوهستان البرز  گونه‌های بومی از این گیاه وجود دارد و در دامنه حیران و جنگلهای آستارا به وفور یافت میشوند.)

 

علت انتخاب شمشماد برای این باغ پر بودن شاخ و برگها. بافت قوی و چشمگیر و رنگ سبز درخشنده برگها بوده‌است. تمام راهروهای بین گیاهان دارای زوایای تندی است که به نظر اتفاقی می‌آید ولی در واقع روی تک تک جزئیات این باغ فکر شده‌است. مسیرهای پیاده‌روی باغ بیش از ۶ کیلومتر طول دارد. و در اطراف مسیرها بیش از ۱۵۰هزاربوته شمشاد هرس شده با دست، کاشته شده‌اند که صدها سال عمر دارند.

مسیرهای پیاده رو برای قدم زدن طوری طراحی شده‌اند تا افراد از اشکال ارگانیک گیاهان و هارمونی و رمانتیسم موجود در باغ بیشتر لذت ببرند. در سال ۱۹۹۷ باغ و قلعه‌های تاریخی اطراف آن مورد بازسازی قرارگرفتند و برای بازدید توریستها آماده شدند. در تمام این مدت نگهدارندگان باغ و بازسازی‌کنندگان سعی کرده‌اند به آرمانهای اولیه موسس (کروال) پایبند مانده و افکار او را دنبال کنند.

قرار داشتن شهر وزاک ما بین دو شهر توریستی بوردو و rhone‌ باعث شده‌است که توریستهای زیادی در بین راهشان برای بازدید از باغ Marqueyssac راهشان را طولانی‌تر کنند. این باغ مطمئنا ارزش این توقف را دارد.

وب سایت خود باغ Marqueyssac

روی نقشه گوگل مپ

برای دیدن عکس ها در سایز بزرگتر کافیست بر روی آنها کلیک کنید

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا