خانه / منابع طبیعی و فضای سبز / مراقبت از فضای سبز
مراقبت از فضای سبز

مراقبت از فضای سبز

www.landscapeeng.ir

گل ها و درختان همچون آدمی بر روی این کره خاکی حق و حقوقی دارند، حق زندگی ، حق نفس کشیدن ، حق زیست در محیطی سالم و تمیز. ما انسانها آنقدر سرگرم کارهای خودمان هستیم که به این موجودات زیبای خلقت کمتر توجهی داریم. اما باید بدانیم که زیبایی شهرمان را مدیون این زیبارویان آفرینش هستیم. رفتار مثبت و درست با گیاهان ( گلها و درختان) از کودکی باید جز برنامه آموزشیمان قرار بگیرد.

. باید به کودکانمان یاد دهیم که از چیدن گلها که با زحمت در مکانی برای تلطیف روح ما کاشته شده است خودداری نمایند. باید یاد بگیرند که گل تا وقتی زیباست که از روی ساقه چیده نشده باشد. باید یاد بگیرند که زیبای گل را حفظ کنند و گل را موجودی با ارزش بدانند. همچنین درختان که با آن عظمت گه گاه در گرمای آفتاب ، بربالای سر ما سایه ای ارامش دهنده دارند ؛ اگر ارزش درختان را بدانیم هرگز از شاخه های آن را برای روشن کردن آتش و یا بستن تاب برای بازی کودکمان و یا حتی خودمان استفاده نخواهیم کرد. محافظت از گیاهان یک از نشانه های فرهنگ و تفکر ماست. روشن کردن آتش در فضای سبز نه تنها باعث کمک به آلودگی شهرها خواهد نمود بلکه نقطه اغازین یک فاجعه نیز می تواند باشد. اگر کمی فکر کنیم هرگز محل زندگی خود را به خاطر چند ساعت تفریح به جهنمی تبدیل نخواهیم کرد. به جرات می توان گفت آموزش های رفتار درست با محیط زیست و فضای سبز را باید از خودمان شروع کنیم. اگر درست با گیاهان رفتار کنیم ، مطمئناً کودک و نوجوان ما نیز یاد خواهد گرفت که بهترین رفتار را با گلها و دختان اطرافش داشته باشد.یاد خواهد گرفت که اگر با صحنهای همچون چیدن گلها ، نوشتن یادگاری بر روی درخت و یا شکستن شاخه های درختان بیچاره روبه رو شد، زبان اعتراض گشوده و خطاکار را متوجه خطایش نماید.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا