خانه باغ

خانه باغ

وب سایت مهندسی فضای سبزwww.landscapeeng.ir

خانه باغ، نام پروژه ای است که یک گروه معماری در جزیره سِنتوسا در کشور سنگاپور طراحی و اجرا کرده است. زیربنای کل این پروژه ۸۵۲ مترمربع است .
 دردو طرف این خانه، دو ویلا طراحی و اجرا شده است. بنابراین یکی از اهداف گروه طراحی، ایجاد حریم خصوصی در عین حالیکه به خوبی از منابع نوری نیز استفاده شود، بوده است.
ورودی ساختمان و تمام اتاق ها و فضاها در جهتی طراحی شده است که نسیم دریایی را به خوبی دریافت کند. تراس این خانه به سمت مناظر سرسبز جزیره طراحی شده است تا بهره گیری بصری از از محیط اطراف افزایش یابد.

وب سایت مهندسی فضای سبزwww.landscapeeng.ir

پشت بام خانه وتراس با پوشش سبز مزین شده واین طرح علاوه بر زیبایی، تهویه بسیار مناسبی برای فضاهای داخلی است. در دوطرف خانه، دو استخر آب تعبیه شده است که این استخرها نیز علاوه بر زیبایی بصری، تهویه هوا را با عبور نسیم دریایی انجام می دهند.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا