خانه / منابع طبیعی و فضای سبز / مدیریت زمان در فضای سبز
مدیریت زمان در فضای سبز

مدیریت زمان در فضای سبز

از آنجاییکه تمام ماهیت وجودی وعملی فضای سبز کار با موجود زنده و رتق و فتق امورات مختلف آن است وازسوی دیگرموجود زنده (گیاه) دقیقا تحت تاثیرعوامل مختلف اکولوژیکی و آب و هوایی و در یک کلام (عوامل خارج از کنترل بشر ) قرارمیگیرد اهمیت زمان در فضای سبزبیش از پیش نمودار می گردد.دراین خصوص اداره بهتر اموربایستی  بنحوی باشد که نتنها فعالیتی از قلم نیفتد بلکه کارآغاز شده ای نیز ناتمام رها نگردد .  

مدیران فضای سبز بایستی فعالیتهای سالانه خود را به دو بخش ( احداث و نگهداری ) تقسیم کرده وبا برنامه ریزی وزمان بندی معقولانه زمان لازم را برای هر کدام بسته به شرایط مختلف (آب و هوایی-خواسته های کارفرما—حجم کارها –بودجه –و…) بدورازهرگونه فی البداهه کاری تنظیم نمایند .

اصولا مراحل آماده سازی بستر های کاشت –اجرای طرحها –زمان کاشت و….دقیقا با در نظر گرفتن آیتم زمان و پس از سپری شدن خطر سرماو یخبندان(در پاییز وزمستان ) امکان پذیر می باشد. و بسیاری از امور نگهداری در فصول بهارو تابستان به اوج خود می رسد. لذا تالل– تقدم وتاخر بی جهت در این امور بدون توجه به زمان موجبات افزایش هزینه ها و نگهداری نامناسب خواهد شد که قطعا ویقینا نتیجه کار بلا فاصله با گذشت چند ماه نمودار خواهد بود.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

۲ نظر

  1. مرسی سید جان از سایت و مطالب خوبت …انشالله همیشه موفق باشی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا