خانه / گل -گیاهشناسی / بزرگترین گل جهان (تایتاناوم)
بزرگترین گل جهان (تایتاناوم)

بزرگترین گل جهان (تایتاناوم)

بزرگترین گل جهان به نام تایتاناوم (titanum) که ارتفاع آن به یک و نیم متر می‌رسد در باغی در توکیو؛ پایتخت ژاپن شکفت.هزاران نفر در پارک گل و گیاه توکیو با وجود گرمای شدید هوا برای دیدن این گل که نام علمی آن Amorphophallus titanum  است در باغ گل و گیاه Koishikawa در توکیو در صف ایستادند.

– این گل نوعی گیاه نادر است که تنها در جزایر سوماترای اندونزی یافت می شود.

-شکل این گل به گونه ای است که ژاپنی ها نام «شمعدان غول آسا» را برای آن انتخاب کرده‌اند.

-این گل از دانه‌ای رشد کرده است که در سال ۱۹۹۳ یک پژوهشگر آمریکایی آن را تهیه کرده بود.

-بر اساس این گزارش، از روز گذشته برگ‌های احاطه کننده این گل یک و نیم متری شروع به باز شدن کرد و در نهایت گل به طور کا مل و با قطری ۸۰ سانتیمتری شکفته شد.

-باوجود زیبایی های خارق العاده، اما از ویژگی‌های جالب توجه این گل، بوی بسیار مشمئز کننده آن است که یادآور بوی گوشت فاسد شده است که البته حشرات زیادی را برای گرده افشانی نیز به سوی خود جلب می کند.

-این گل غول پیکر در حال حاضر به جاذبه ای برای گردشگران تبدیل شده و از روز گذشته گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان به منظور مشاهد بازشدن و شکفتن آن به توکیو سفر کرده اند.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا