کاکتوس

کاکتوس

 

 bandeja%20surtida%20cactus%205_5cm

کاکتوس از واژه یونانی kaktos به معنای گیاه خاردار یا سوزش دار گرفته شده است .

کاکتوسها از رده دو لپه ای های جدا گلبرگ هستند و از جمله گیاهان گوشتی به حساب می آیند . کاکتوسها با دو لپه ای های دیگر تفاوت کلی دارند زیرا ساقه ای بسیار ضخیم داشته و برگهایشان به صورت خار و تیغ تغییر شکل یافته اند.

با توجه به شکل ظاهریشان با نامهای مختلفی شناخته میشوند مثل گل مار یا زبان مادر شوهر .

زادگاه کاکتوسها در قاره آمریکا است و بعد از ارکیده ها بزرگترین تیره گیاهان را پدید می اورند.

در دشتها و جنگلهای آفریقای جنوبی ، استرالیا ، مکزیک ، پاراگوئه و … که در بیشتر سال آب و هوای خشک دارند نیز کاکتوسها را میتوان یافت .

بیش از ۱۰۰۰ گونه کاکتوس با شکلها و رنگها و اندازه های مختلف تنها در آمریکا یافت میشود که در پرو ، شیلی ، آر‍ژانتین ، برزیل و بولیوی به طور بومی زیست کرده و از این مناطق به سایر نقاط جهان برده شده اند.

برخی کاکتوس ها بسیار کوتاه بوده و در ماسه های بیابانی پنهان هستند و برخی گونه ها نیز اندامهای غول پیکری داشته که گاه به بلندی ۱۵ تا ۲۰ متر نیز می رسد.

با توجه به محل زیست کاکتوسها ، شکلهای عجیب و غریبی در بین آنها دیده میشود.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا