خانه / منابع طبیعی و فضای سبز / بام سبز زیبای شهر Sanya
بام سبز زیبای شهر Sanya

بام سبز زیبای شهر Sanya

بام سبز زیبای شهر Sanya(بازار بزرگ زیبا همراه با یک بام سبز و پارک باشکوه در چین که توسط گروه معماران NL طراحی شده است.)
اکثر بازارهای بزرگ در حقیقت جعبه هایی غول پیکرو بدون پنجره هستند که هیچ نور و هوایی دریافت نمی کنند و هدف از آنها فقط کسب سود از فروش است.

گروه معمارانNL  همراه با یک شرکت خانه سازی موظف بود بازار بزرگی را طراحی کند که برای شهر گرمسیری Sanya که در جنوبی ترین نقاط کشور چین قرار دارد مناسب باشد.
در این طرح بازار به طبقات زیرزمین منتقل شد و جایگزین آب بر روی زمین پارک تراس بندی شده جذاب و زیبایی قرار گرفت.

 

 
شهر Sanya  یک مقصد توریستی رایج در چین است که به دلیل اقلیم حاره ای و گرمسیری اش مشهور می باشد و شرکت خانه سازی VANKE در حال توسعه این شهر است. به عنوان بخشی از توسعه این شهر این شرکت از گروه معماران NL خواستند که یک بازار بزرگ زیبا را برای یک فضای مثلثی شکل طراحی کند.
 
 
اکثر بازارها ساختمان های پوشیده ای هستند فقط برای عملکردشان ساخته می شوند نه برای فرم و شکلشان اما این مکان دارای فضاهای باز نیز هست ، جایی که مردم می توانند در آن کنار هم جمع شوند و در آن آرامش داشته باشند.
 
طبقه زیرین شامل فضاهای کاربردی برای سوپر مارکت ها، پارکینگ و فضایی برای معاملات و خرید و فروش بود. این مسئله اجازه می داد که در طبقات همسطح خیابان فضای بیشتری برای فعالیتها و فضاهای جذاب تر و باطراوت تر فراهم آید. فروشگاههای خرده فروشی نیز در سطح خیابان و با نمایی از شیشه های قدی بزرگ قرار دارد و روی سقف آن فضاها تراس بندی شده و تبدیل به فضایی برای نشستن و تفریح مردم شده است. این بام سبز تراس بندی شده که با الهام از مزارع برنج ساخته شده است یک فضای شاداب و جذاب وآرامش بخش را برای بازدید کنندگان فراهم آورده است.
 
 


گردآوری و ترجمه : اعظم شریفی 

منبع :http://inhabitat.com

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا