خانه / جنگلداری -درخت شناسی / پیرترین موجود زنده زمین چه نام دارد و کجاست؟
پیرترین موجود زنده زمین چه نام دارد و کجاست؟

پیرترین موجود زنده زمین چه نام دارد و کجاست؟

در دنیا کم نیستند درختانی که عمری بیش از چند قرن دارند اما وقتی صحبت چند هزاره به میان می آید این تعداد انگشت شمار می شود . در ادامه مطلب نگاهی کرده ایم به پیرترین موجودات زنده زمین یعنی درختان آنها که آن چه برای ما تاریخ است برایشان خاطره است.

 

 


درخت متوشالح این درخت کاج پیرترین ارگانیسم زنده در روی زمین است و ۴۸۴۱ سال عمر دارد این درخت واقع در کوههای سفید در کالیفرنیا در پارک ملی اینیو واقع است و دور از دسترس مردم نگه داری می شود البته در آنجا درخت های قدیمی زیاد است اما هیچ کدام به پیش کسوتی متوشالح نیستند.یک درخت هم که گویا از متوشالح قدیمی تر بوده در دهه هفتاد توسط یک دانشجوی محیط زیست بریده شد!

 

 

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا