خانه / منابع طبیعی و فضای سبز / طراحی دیوارهای سبز گیاهی
طراحی دیوارهای سبز گیاهی

طراحی دیوارهای سبز گیاهی

طراحی دیوارهای سبز گیاهی با حالت مینیاتوری خود توانسته به گونه‌ای قالب‌بندی شود که رشد گیاهان طبیعی در داخل ساختمان را القاء کرده و به نمایش درآورد. یک چرخش ارگانیک و طبیعی میان گیاهان بدنه این دیوار مینیاتوری وجود دارد که از رشد بی‌رویه و نامنظم آن جلوگیری خواهد کرد و در نهایت ثبات منحصر به فردی را در بدنه داخلی ساختمان به ارمغان می‌آورد.
 یکی از طراحان حرفه‌ای ژاپنی با ساخت این دیوارهای مینیاتوری سبز توانسته به تهویه هوای داخلی ساختمان و جلوگیری از انتشار گازهای سمی و زائد در فضای موردنظر کمک چشمگیری کند.

البته باید خاطرنشان ساخت، بخش عمده گیاهان پوششی این دیوار از انواع خزه‌های متراکم و در هم فرو رفته تشکیل شده که با رشد متعادل و متوازن خود به جذابیت هر چه بیشتر این دیوار مینیاتوری عمودی افزوده است.

living-green-interior-decor1

living-green-interior-decor2
living-green-interior-decor3

 

منبع: سایت خبری / تحلیلی معماری نیوز

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا