خانه / محیط زیست / تخت‌خواب زمستانی خفاش‌های آمریکا
تخت‌خواب زمستانی خفاش‌های آمریکا

تخت‌خواب زمستانی خفاش‌های آمریکا

غار فرن آلاباما در فصل زمستان پناهگاه ۸۰۰ هزار تا یک میلیون خفاش خاکستری است که حرکت دسته‌جمعی آنها به درون و بیرون غار صحنه هراسناکی را به وجود می‌آورد.

غار فرن بزرگترین غارهای شناخته شده برای خواب زمستانی این گونه از خفاش‌ها به شمار می‌رود،‌خفاش‌هایی که در بخش‌های جنوب‌شرق آمریکا پرسه می‌زنند.

دانشمندان همچنین احتمال می‌دهند در حدود یک میلیون خفاش ایندیانا،‌گونه‌ای از خفاش‌ها با گوش‌هایی شبیه به موش و بومی آمریکای شمالی، نیز در زمستانها در این غار به خواب می‌روند.

 

غار دیگری در آلاباما وجود دارد که بیش از ۳۰۰ هزار خفاش در زمستانها به آن پناه می‌برند. این جانداران به خاطر عنوان خون‌آشام بودن وجهه چندان دوست داشتنی ندارند اما حقیقت این است که تنها سه گونه از خفاش‌ها خون‌آشامند و دیگر انواع این جانداران از حشرات تغذیه می‌کنند. خفاش‌های کوچک می‌توانند هر شب بالغ بر دوهزار حشره را نوش جان کنند و به این شکل به سلامت محصولات کشاورزی کمک می‌کنند.

در حدود ۳۰ درصد از گونه‌های خفاش‌ها میوه‌، گرده گیاهان یا شهد گلها را به عنوان غذا مصرف می‌کنند. تعدادی از محصولات برای گرده‌افشانی به خفاش‌ها نیاز دارند،‌از آن جمله می‌توان به موز، خرما، نارگیل، وانیل، فندق، آووکادو و کاکائو اشاره کرد.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا