خانه / اخبار و اطلاعیه / آتش سوزی هایی که قابل کنترل نیست: آتش در جنگل های آمریکا
آتش سوزی هایی که قابل کنترل نیست: آتش در جنگل های آمریکا

آتش سوزی هایی که قابل کنترل نیست: آتش در جنگل های آمریکا

هر سال با شروع فصل گرما بالا رفتن دمای هوا جنگل های کالیفرنیا دستخوش آتش سوزی می شوند که در نتیجه این آتش سوزی ها خسارات بسیاری به محیط زیست، حیوانات ساکن در این جنگل ها و ساکنین روستاها و شهرهای اطراف جنگل ها وارد می شود. این آتش سوزی که آن را ریم می نامند یکی از ۵۰ آتش سوزی فعال در غرب آمریکاست. کاهش بارندگی و خشکی جنگل ها منجر به افزایش حوادث آتش سوزی در جنگل های منطقه شده است.

 

download

به نقل از رسانه‌های خبری آمریکا، علاوه بر آتش‌سوزی‌هایی که انسان‌ها علت ایجاد آن هستند، گرمای تابستان و عواملی چون رعد و برق موجب آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های ۱۱ ایالت این کشور شده است. بر اساس آمار و ارقام مرکز ملی آتش‌سوزی آمریکا، در حال حاضر آتش‌سوزی‌ها بیش از ۴۳ هزار هکتار از جنگل های آمریکا را فراگرفته است. جنگل ملی کالیفرنیا، یوسمیت نام داشته و از مناطق جنگلی حفاظت شده آمریکا می باشد.

download (1)

تاکنون بر اساس آمار اولیه، خسارت وارد آمده در پی آتش سوزی‌های گسترده آمریکا که حدود ۵۰۰ کیلومتر مربع از جنگل های غرب آمریکا را فراگرفته حدود ۶۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. بنا به گفته ای تاکنون ۶۴ هزار هکتار از اراضی جنگلی کالیفرنیا طعمه آتش شده است. به گفته مقام های محلی، بیشتر از ۵۰۰۰ خانه در معرض سرایت آتش هستند و ساکنان بعضی از مناطق تخلیه شده اند. بنابراین گزارش، تعداد ماموران آتشنشانی که درگیر اطفاء حریق هستند بیش از ۱۷ هزار نفر گزارش شده است. تلاش آتش نشانان آمریکایی برای خاموش کردن آتش، بصورت شبانه روزی ادامه دارد.

download (4) download (3) download (2)

منبع : www.forest-eng.ir

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا