خانه / گل -گیاهشناسی / گلدان‌های دو شغله
گلدان‌های دو شغله

گلدان‌های دو شغله

محیط زیست > گیاهان- اندر معایب دوشغله بودن برخی کارکنان اداره‌ها و سازمان‌ها که نمی‌توان قلم‌فرسایی کرد چون پای خودمان گیر است اما در عوض اندر مزایای بهره بردن از گلدان‌های دوشغله تا دلتان بخواهد می‌توان گپ و گفت‌های خودمانی داشت.

دوشغله بودن گل‌‌ و گلدان‌ها به این معنی است که افزون بر زیبایی کار‌های دیگری نیز از آنها بر می‌آید. برای نمونه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

بسیاری از گونه‌های آفتابگردان ویژگی خواب‌آوری دارند و برای داشتن خوابی عمیق‌تر پیشنهاد می‌شوند. این گیاه طی شب هم به تولید اکسیژن فراوان ادامه می‌دهد. این اکسیژن تنفس انسان را بهبود می‌بخشد و می‌تواند باعث بهبود خواب شبانه شود. افرادی که طی شب چندبار به‌علت تنگی تنفس از خواب می‌پرند بیشتر از همه از داشتن یک گلدان گل آفتابگردان سود خواهند برد. البته ثابت شده برخی گیاهان خاص چینی موسوم به گیاهان زنجیره‌ای چینی و چی‌نان هرب نیز در بالابردن کیفیت خواب انسان مؤثر هستند.

گل زنبق نیز می‌تواند مانند یک جاروبرقی قوی مواد شیمیایی مضر و خطرناکی چون فرمالدئید، بنزن، تری کلرواتیلن و برخی مواد دیگر را از هوا پاک کند. شغل دوم گلدان‌های حاوی این گل افزون بر زیباسازی فضای خانه این است که به کیفیت هوای خانه می‌افزاید و از میزان خطرناک بودن مواد شیمیایی هم می‌کاهد. گل زنبق را بهتر است در نور کم و غیرمستقیم قرار دهید و خاکی که گل در آن قرار دارد بهتر است همیشه اندکی رطوبت داشته باشد.

بامبو افزون بر تمام ویژگی‌های بی‌مانند خود شغل دیگری نیز دارد و آن این است که تخم‌ها و ذرات‌معلقی را که عنکبوت‌های خانگی تولید می‌کنند از میان می‌برد. این تخم‌ها در افرادی که حساسیت دارند باعث بدتر شدن وضعیت تنفس می‌شود. همچنین بامبو طی ماه‌های سرد سال که هوای داخل منزل و محل کار گرم و خشک است تا حد زیادی هوا را مرطوب و مناسب می‌کند.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا