خانه / جنگلداری -درخت شناسی / وجود موزه‌ طبیعی در جنگل‌های شمال ایران
وجود موزه‌ طبیعی در جنگل‌های شمال ایران

وجود موزه‌ طبیعی در جنگل‌های شمال ایران

استفاده از تمام ظرفیت ها جهت ترویج فرهنگ منابع طبیعی و فراهم کردن زمینه جلب مشارکت همگان از وظایف اصلی این ستاد است.

مدیرکل منابع طبیعی مازندران و آبخیزداری منطقه ساری گفت: جنگل های شمال به عنوان موزه طبیعی هستند که حفظ و حراست آن وظیفه همگان است.
عباسعلی نوبخت در نخستین جلسه هفته منابع طبیعی اظهارداشت: منابع طبیعی شمال کشور دارای نادرترین جنگل های دنیاست که از نظر قدمت به دوران سوم زمین شناسی برمی‌گردد.
وی با اشاره به اهمیت منابع طبیعی گفت: جنگل های شمال به عنوان موزه طبیعی هستند که حفظ و حراست آن وظیفه همگان است.
مدیرکل منابع طبیعی مازندران و آبخیزداری منطقه ساری فرهنگ سازی و آگاهی بخشی درخصوص اهمیت منابع طبیعی را سبب کاهش خسارت به منابع طبیعی دانست و افزود:با مشارکت مردم در هفته منابع طبیعی سال گذشته یک میلیون اصله نهال کاشته شد.
کشاورز – رییس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی مازندران و آبخیزداری منطقه ساری هدف از تشکیل ستاد هفته منابع طبیعی را تبلور اراده ملی در حوزه منابع طبیعی عنوان کرد و افزود:استفاده از تمام ظرفیت ها جهت ترویج فرهنگ منابع طبیعی و سنت حسنه درختکاری و نیز فراهم کردن زمینه جلب مشارکت همگان از وظایف اصلی ماست.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا