خانه / خاک شناسی وفرسایش خاک / فایل پاورپوینت فرسایش ساحلی
فایل پاورپوینت فرسایش ساحلی

فایل پاورپوینت فرسایش ساحلی

Beach-Erosion

download-icon-Taktemp (9)

در حالیکه نتیجه اثر فرسایش شیمیایی کاملا مشخص است. مکانیسم عمل آنها کمتر شناخته شده است. فعالیت شیمیایی بخصوص در دریاهای گرم بیشتر است. فرسایش لانه زنبوری (تافونی) و غاری در سنگهای ساحل قابل مشاهده است. منشا این فرسایشها مکانیکی نمی‌باشد و اصطلاح فرسایش بر اثر شکست امواج به آنها نسبت داده می‌شود. 
در فرسایش شیمیایی دریاها نمی‌توان از انحلال ساده سخن گفت، چون در دریاهای گرم ، آب تقریبا اشباع از آهک است. انحلالهای موجود در فلات قاره‌ها معمولا در شب صورت می‌گیرد. چون در شب آبها اشباع از آهک نمی‌باشند (چون در شب گیاهان به جای جذب گاز کربنیک آن را متصاعد می‌کنند که باعث انحلال بیشتر آهک می‌شود). این انحلالهای شبانه در ایجاد تافونی نقش اساسی دارد.دانلود پاورپوینت درادامه مطلب.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا