خانه / اخبار و اطلاعیه / خاک ورزی حفاظتی تاثیرگذار در کاهش فرسایش بادی
خاک ورزی حفاظتی تاثیرگذار در کاهش فرسایش بادی

خاک ورزی حفاظتی تاثیرگذار در کاهش فرسایش بادی

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: اجرا نمودن خاک ورزی حفاظتی با حفظ بقایای گیاهی در سطح خاک ضمن ایجاد مانع در برابر وزش باد، فرسایش بادی را کاهش می دهد.کامران یوسفی راد افزود: کاهش فرسایش آبی با کم شدن سرعت ضربات باران و افزایش نفوذ آب به داخل خاک ملموس است.

وی تصریح کرد: با حفظ بقایای گیاهی جمعیت کرم های خاکی زیاد شده و خُرد و تجزیه شدن بقایا نتیجه ای بهتر از افزایش ظرفیت نگهداری آب در خاک و نفوذ آب به داخل خاک نخواهد داشت.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: در روش مرسوم خاک ورزی با حفظ کمتر بقایای گیاهی در سطح مزرعه به مرور حاصلخیزی کم می شود.

یوسفی راد تاکید کرد: بهره برداران باید به افزایش فرسایش آبی و بادی به دلایل نرم شدن خاک سطحی مزارع و لُخت شدن خاک توجّه بیشتری داشته باشند.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا