خانه / اخبار و اطلاعیه / بهره گیری از مالچ و کاهش فشردگی خاک
بهره گیری از مالچ و کاهش فشردگی خاک

بهره گیری از مالچ و کاهش فشردگی خاک

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: کارشناسان متعادل شدن حرارت خاک، کاهش فشردگی خاک و کاهش فرسایش خاک توسط باد و آب را از مزایای اصلی بهره گیری از مالچ در کشاورزی عنوان نموده اند.کامران یوسفی راد  افزود: مالچ از موادی مانند شلتوک برنج، کاه و کلش گندم، پوست چوب بلال خُرد شده و ساقه های خُرد شده حاصل از هرس درختان تشکیل می شود.

وی تصریح کرد: استفاده از مالچ در زراعت، باغبانی، تثبیت ماسه های روان، حفاظت از خاک و توسعه فضای سبز مرسوم است.

یوسفی راد ادامه داد: حاصلخیز شدن خاک با مصرف مالچ های آلی امکانپذیر است.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: کاهش مصرف آب با در نظر گرفتن ظرفیت نگهداری آب در خاک با بهره گیری از مالچ به اثبات رسیده است.

وی افزود: نباید فراموش کنیم که از مالچ در افزایش حجم ریشه گیاهان نیز می توان بهره گرفت.

یوسفی گفت: جلوگیری از رشد و توسعه علف های هرز از مهم ترین مزایای مالچ است.

وی تاکید کرد: در خاک هایی که زهکشی ندارد و یا خاک هایی با بافت سنگین، بهتر است که از مالچ های معدنی نظیر سنگریزه، سنگ های مصنوعی و امثال آنها استفاده شود.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا