خانه / ( GIS - GPS - RS ) / آموزش مقدماتی نرم افزار ARC GIS 10
آموزش مقدماتی نرم افزار ARC GIS 10

آموزش مقدماتی نرم افزار ARC GIS 10

نرم افزار  ARC GIS در چند دهه اخیر در نسخه ها و بسته های مختلفی به بازار عرضه شده و در هر نسخه تغییراتی در  ظاهر و امکانات آن رخ داده است اما پس از نسخه های مختلف ۹ این نرم افزار که در هر نسخه تغییرات اندکی در آن مشاهده می شد، نسخه ۱۰ با تغییرات زیادی نسبت به نسخه قبلی روانه بازار گردید. در این نسخه علاوه بر اینکه بسیاری از امکانات و ابزارهای جدید به نرم افزار افزوده شده است، شکل و قالب ظاهری آن نیز دچار تغییرات زیادی از جمله در محل ابزارها، موقعیت اشکال و قالب های آن شده است. از طرفی نحوه انچام برخی از فنون در این نسخه تغییر پیدا کرده و ابزارها و روش ها نیز نسبت به نسخه قبلی جا به جا شده است. همین مسئله، مشکلات زیادی برای افزادی که با نسخه ۹ بیشتر فعالیت می کردند، ایجاد کرده است. لذا علیرغم اینکه بسیاری از اصول GIS یکسان و غیرقابل تغییر است اما برای آشنایی بیشتر کاربران با نسخه ۱۰، نیاز به آموزش این نرم افزار ضروری بود.

download

      از زمان انتشار این نسخه جدید، کتابها و فایل های آموزشی در زمینه آموزش این نسخه منتشر شده  است. یکی از این آثار، کتابی با عنوان «آموزش مقدماتی و کاربردی نرم افزار ARC GIS 10» است که توسط آقای «ابراهیم فیروزی» در ۱۵۵ صفحه تهیه و تالیف شده است. در این کتاب مطالب زیر در مورد نسخه ۱۰ نرم افزار مورد بررسی قرار گرفته شده است:

 download-icon-Taktemp (1)

– آموزش نصب نرم افزار

– آشنایی با محیط کلی ARC Map

– کار با لایه ها و ابزارهای اولیه

– بررسی مشخصات و ویژگی های یک لایه

– کار با جداول توصیفی

– انتخاب عوارض و شرط گذاری

– نمادگذاری لایه ها

-کار با بانک اطلاعاتی لایه ها

– معرفی زیر نرم افزار ARC Catalog  و کار با ابزارهای آن

– معرفی زیر نرم افزار ARC Scene  و کار با ابزارهای آن

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا