خانه / اخبار و اطلاعیه / اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال به طرح های تحقیقاتی صیانت از جنگل ها
اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال به طرح های تحقیقاتی صیانت از جنگل ها

اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال به طرح های تحقیقاتی صیانت از جنگل ها

   ۱۲۰ میلیارد ریال به طرح های تحقیقاتی صیانت از جنگل ها در کشوراختصاص یافته است.
معاون دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در نشست بررسی زوال و خشکیدگی گونه های جنگلی و مرتعی چهارمحال وبختیاری افزود: ۵۰ میلیارد ریال ایناعتبارات ملی است و ۷۰ میلیارد آن نیز از محل منابع درآمدی تامین می شود
به گزارش خبرنگار پیام طبیعت ازشهرکرد، امیرمسعود جلالی گفت: اعتبارات این سازمان در مقایسه با حجم کار و گستردگی فعالیت های آن در حفاظت از اراضی جنگلی و مرتعی ناچیزاست.

 th (1)

وی گفت: لازم است اعتبارات این سازمان برای اجرای طرح های تحقیقاتی با موضوع صیانت از اراضی ملی افزایش یابد.
جلالی با اشاره به همکاری با مراکز تحقیقاتی کشور به منظور بررسی دلایل خشکیدگی برخی از گونه های جنگلی و مرتعی کشور به ویژه در استان چهارمحال وبختیاری، گفت: عوامل متعددی نظیر بروز خشکسالی، دخالت های انسانی، ریزگردها و حملات بیوتروریسم می تواند بر افزایش آسیب به گونه های جنگلی و مرتعی کشور موثر باشد.
جلالی افزود: تنوع خشکیدگی گونه های جنگلی در استان چهارمحال و بختیاری ، مورد توجه کارشناسان است.
۸۷ 
درصد از مساحت چهارمحال وبختیاری را اراضی ملی شامل جنگل ها و مراتع تشکیل می دهد که بخشی از گونه های موجود در این عرصه ها بر اساس نظر کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان دچار خشکیدگی شده است.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا