خانه / مختلف / یه کمک برای شما : آموزش فرمت کردن فلش های قفل شده
یه کمک برای شما : آموزش فرمت کردن فلش های قفل شده

یه کمک برای شما : آموزش فرمت کردن فلش های قفل شده

آموزش فرمت کردن فلش های قفل شده

 katibehprint-110917123155-1-l

فرمت‌کردن فلش‌های قفل شده  حافظه‌های فلش  قفل شدن فلش  حافظه فلش  رجیستری  ترفند رجیستری  ویندوز ۷  رجیستری ویندوز  پاک‌کردن اطلاعات  آموزش های کاربردی  ترفند  ترفند های جالب  ترفندهای  کاربردی  ترفندهای کامپیوتری  ترفندهای فلش  ترفند ویندوز  مشکل قفل شدن فلش  مشکل قفل کردن فلش  فرمت نشدن فلش  مشکل فرمت نشدن فلش مموری  راه برای فرمت کردن فلش قفل شده  فرمت فلش های قفل شده  راه فرمت فلش قفل شده  آموزش فرمت کردن فلش های قفل شده نوارهای کاست قدیمی را به یاد می آورید؟ پایین این کاست ها یک تکه پلاستیکی قابل شکستن وجود داشت که با شکاندن آن، قابلیت ضبط مجدد روی نوار از بین می رفت و به این ترتیب شما می توانستید از ضبط احتمالی روی آن جلوگیری کنید.

 امروزه حافظه های فلش و کارت های حافظه جای نوارهای کاست را گرفته است و کاربران بسیاری اطلاعات خود را روی این حافظه ها ذخیره می کنند. برخی از این حافظه ها همچون نوارهای کاست مجهز به یک کلید کوچک برای قفل کردن قابلیت نوشتن یا پاک کردن اطلاعات از روی حافظه بوده و برخی دیگر نیز از این قابلیت بی بهره هستند.

اگر شما نیز هنگام کپی کردن اطلاعات جدید در حافظه فلش یا کارت حافظه، پیغام قفل بودن حافظه را مشاهده می کنید و قادر به فرمت کردن حافظه مورد استفاده نیستید، می توانید با استفاده ازاین روش ها نسبت به رفع مشکل و باز کردن قفل حافظه اقدام کنید:

توجه: روش های متفاوتی وجود دارد، اما هیچ تضمینی برای رفع مشکل توسط این روش ها وجود ندارد و ممکن است حافظه فلش یا کارت حافظه شما صدمه دیده یا شکسته باشد که در این صورت هیچ روش و نرم افزاری قادر به رفع خرابی آن نخواهد بود و تنها راه حل خریدن یک حافظه جدید است.

بازکردن قفل فلش از رجیستری

همان طور که گفتیم در صورتی که حافظه فلش شما صدمه دیده باشد، قادر به رفع مشکل نخواهید بود اما در بیشتر موارد مشکل از حافظه فلش نیست و سیستم عامل به دلایل گوناگونی درایو مربوط به حافظه را قفل می کند! برای رفع این مشکل می توانید از رجیستری ویندوز کمک بگیرید و طبق مراحل زیر عمل کنید:

۱ـ روی گوی استارت کلیک کرده و پس از وارد کردن عبارت Regedit.exe در کادر جستجو کلید اینتر را فشار دهید.

۲ـ مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE|SYSTEM|CurrentControlSet|Control|StorageDevicePolicies

نکته: چنانچه گزینه StorageDevicePolicies را پیدا نمی کنید باید با کلیک راست روی پوشه Control و مراجعه به منوی new، گزینه Key را انتخاب کرده و با دقت نامStorageDevicePolicies را به کلید جدید اختصاص دهید.

۳ـ از ستون سمت راست روی گزینه WriteProtect دوبار کلیک کرده و مقدار آن را از یک به صفر تغییر دهید.

 098d516d84

فرمت‌کردن فلش‌های قفل شده  حافظه‌های فلش  قفل شدن فلش  حافظه فلش  رجیستری  ترفند رجیستری  ویندوز ۷  Command Prompt  رجیستری ویندوز  پاک‌کردن اطلاعات  آموزش های کاربردی  ترفند  ترفند های جالب  ترفندهای  کاربردی  ترفندهای کامپیوتری  ترفندهای فلش  ترفند ویندوز  مشکل قفل شدن فلش  مشکل قفل کردن فلش  فرمت نشدن فلش  مشکل فرمت نشدن فلش مموری  راه برای فرمت کردن فلش قفل شده  فرمت فلش های قفل شده  راه فرمت فلش قفل شده  آموزش فرمت کردن فلش های قفل شده

نکته: چنانچه این گزینه را مشاهده نمی کنید، پس از انتخاب پوشه StorageDevicePolicies در بخش خالی از سمت راست صفحه رجیستری، کلیک راست ماوس را فشار داده و پس از انتخاب گزینه New، روی DWORD کلیک کنید. در انتها نام WriteProtect را به گزینه ایجاد شده اختصاص داده و با دوبار کلیک روی آن مقدار آن را به صفر تغییر دهید.

۴ـ رجیستری را ببندید، رایانه را دوباره راه اندازی کنید و پس از اتصال مجدد حافظه فلش یا کارت حافظه سعی کنید آن را فرمت کنید. چنانچه مشکل از سیستم عامل بوده باشد، براحتی می توانید این کار را انجام دهید و پیغام قفل بودن درایو برای شما به نمایش درنخواهد آمد.

بازکردن قفل فلش با Diskpart

۱ـ حافظه فلش خود را به رایانه وصل کرده و پس از کلیک روی گوی استارت در کادر جستجو عبارت cmd.exe را تایپ کنید.

توجه: در ویندوز اکس پی باید عبارت فوق را در کادر Run وارد کنید و در ویندوزهای ۷ و ۸ نیز ممکن است نیازمند اجرای ابزار Command Prompt  با سطح دسترسیAdministrator باشید

۲ـ در ادامه هریک از فرمان های زیر را در خط فرمان وارد کرده و در انتهای هر فرمان کلید اینتر را فشار دهید:

Diskpart

list disk

select disk x

نکته مهم: در دستور فوق، عبارت x نشان دهنده شماره درایو اختصاص یافته به حافظه فلش است که باتوجه به فهرست به نمایش درآمده از دیسک های موجود، باید آن را به شماره درایو حافظه فلش تغییر دهید.

attributes disk clear readonly

clean

create partition primary

format fs=fat32

exit

۳ـ چنانچه همه مراحل با موفقیت پیش رفته باشد، اکنون فلش شما فرمت شده و می توانید همچون گذشته از آن استفاده کنید.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا