خانه / جنگلداری -درخت شناسی / تلفن امداد جنگل ومرتع
تلفن امداد جنگل ومرتع

تلفن امداد جنگل ومرتع

سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور برای تسهیل در حفاظت از عرصه‌های طبیعی و بالابردن ظرفیت کمک‌رسانی به طبیعت‌گردها تلفن امداد راه‌اندازی کرد. با کمک تلفن امداد جنگل در هر کدام از جنگلهای ایران امدادگران به کمک طبیعت و طبیعت‌گردان می‌آیند.

با گرفتن شماره” 09696“گردشگران می‌توانند از کمکهای جنگلبانی استفاده کنند. این شماره تلفن در هر جای ایران و در هر کدام از نواحی رویشی جنگلی شما را به گارد مسلح و آماده جنگلبانی وصل می‌کند.

در صورت حریق، سیل، جنگل‌بری قاچاق و حتی گم‌شدن در جنگل می‌توانید با شماره تلفن 09696 تماس بگیرید و از حمایت امداد جنگل برخوردار شوید.

کاظمی معاون روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری درباره تلفن امداد جنگل و مرتع گفت: برای افزایش مشارکت مردم در حفاظت از عرصه‌ها این خط تلفن را با کمک وزارت مخابرات طراحی کردیم. علاوه بر اطلاع‌رسانی از سوی مردم به گارد جنگلبانی کاربرد دیگر این تلفن برای امدادرسانی به طبیعت‌گردهاست. در صورتی که گروه یا فردی در جنگل با مشکل مواجه شود و نیاز به کمک داشته باشد، تلفن امداد جنگل و مرتع در کوتاه‌ترین زمان نیروهای کمکی را به یاری او می‌فرستد.

این شماره تلفن تنها برای عرصه‌های جنگلی استفاده نمی‌شود. در عرصه‌های مرتعی نیز می‌توان با گرفتن این شماره از حمایت گارد جنگلبانی منابع طبیعی بهره‌مند شد.

 

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا