خانه / آبخیزداری وهیدرولوژی / گزارش جامع و تصویری اختتامیه و دومین روز برگزاری چهاردهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران
گزارش جامع و تصویری اختتامیه و دومین روز برگزاری چهاردهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران

گزارش جامع و تصویری اختتامیه و دومین روز برگزاری چهاردهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران

بزرگترین رویداد آبخیزداری کشور در دانشگاه ارومیه روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۸ با حضور استاندار محترم استان آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه ارومیه، معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مرتع و آبخیزداری، اعضای انجمن آبخیزداری کشور، اندیشمندان و پژوهشگران این حوزه با تجلیل از پیشکسوتان، حامیان و نفرات برتر این همایش به پایان رسید

 استاندار آذربایجان غربی در آیین اختتامیه این همایش مشارکت مردم در برنامه های توسعه محور را عامل موفقیت این برنامه ها عنوان کرد و گفت: حلقه مفقوده مشکلات آب و خاک در کشور حضور کمرنگ مردم در مراحل تصمیم گیری و اجرای طرح هاست.

محمد مهدی شهریاری بیان کرد: اگرتحقیقات علمی و پیشرفت های فن آوری به میدان عمل انتقال نیابد ، هیچ سودی حاصل نخواهد شد به همین جهت نتایج تحقیقات کشاورزی در همه زمینه ها باید در عمل توسط اکثر مردم ، خصوصاً مردم مناطق روستایی مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه طی دهه های گذشته علم و فن آوری در کشورهای مختلف ، پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است ولی نتایج تحقیقاتی حاصل از این پیشرفت ها در عمل توسط اکثر مردم به ویژه مناطق روستایی آنچنان که باید و شاید مورد استفاده قرار نگرفته است. شاید علت اصلی این نقیصه ، عدم تعمیم علم و فن آوری بر اساس مشارکت مردم باشد.

استاندار آذربایجان غربی در پایان سخنان خود  ضمن تقدیر و تشکر از بانیان این همایش مهم، گفت: امیدواریم راهکارهای انتقال یافته های علمی به بستر عمل و توجه بیش از پیش به نقش و جایگاه مردم در صیانت از منابع آب و خاک و آموزش آنان مورد توجه قرار گیرد، چرا که هرگونه فرصت سوزی در حوزه صیانت از منابع آب و خاک و آبخیزداری خسارت های تاریخی و جبران ناپذیری را به همراه دارد، کما اینکه اکنون نیز در بسیاری از مناطق کشور شاهدیم که مردم  متحمل خسارت های بسیاری می شوند.

در این مراسم دانشجویان برگزیده المپیاد آبخیزداری کشور که در روز نخست همایش در دو مقطع دکتری و کارشناسی ارشد باهم به رقابت پرداختند نیز معرفی شدند.

در این همایش علمی ۳۵۰ اندیشمند به مدت ۲ روز درخصوص مدیریت آب و خاک و اقدامات انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

چهارهمین همایش ملی علوم مهندسی و آبخیزداری باصدور بیانیه ۱۰ ماده ای توسط دبیر محترم علمی همایش جناب دکتر هیراد عبقری به کار خود پایان داد. 

دانشگاه ساری میزبان پانزدهمین دوره این همایش ملی خواهد بود.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

یک نظر

  1. عجب گزارش تصویری با کیفیتی ایول ، واقعا عالی و کامل مرسی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا