خانه / گل -گیاهشناسی / خردل سیاه
خردل سیاه

خردل سیاه

خردل سیاه

نام علمی:Brassica nigra
نام تیره:Cruciferae
نام فارسی: خردل سیاه
نام انگلیسی:Black mustard

گیاهی یک ساله، با بذر تکثیر می شود. در خاک های مرطوب ، غنی از مواد غذایی ، کاملا قلیایی و مکان های رس دار به خوبی رشد می کند.
دوره رویش:بهار
برگ های کوتیلدونی: قلبی شکل، با شکافی عمیق در انتها، برگ دم دار
برگ های شاخه: برگ های پایین چنگ ماند با لوب های بزرگ باز، به رنگ سبز چمنی ، کرک دار، با دندانه هایی در حاشیه برگ، برگ های بالایی نیزه ای کشیده، کامل بدون دندانه، به شکل ساقه درا کم کم باریک شده.
ساقه: قسمت انتهایی با کرک های زبر و قسمت های دیگر بدون کرک، منشعب، به رنگ سبز مایل به آبی ، بلندی ساقه تا یک متر
گل: کوچک، زرد، کاسبرگ ها افراشته راست، با بوی تند
دوره گلدهی: تابستان
مشخصات دانه: قطر دانه ۷/۱-۱ میلی متر که نسبت به محل رویش متغیر است، به شکل کره ای تا بیضی ، ریشه چه در یک شیار قرار دارد که کمی قابل رویت است، نوک ریشه چه بوسیله پوسته دانه جلو آمده، سطح دانه به رنگ قرمز قهوه ای تیره ، پوشیده از حفره های مشبک ظریف، مات، گاهی که پوسته رویی جدا میشود از پوسته ای سفید رنگ پوشیده است.
منطقه انتشار در ایران: آذربایجان، جنوب ایران

 mustar65-l

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا