خانه / گل -گیاهشناسی / روشهای تکثیر گیاهان دارویی
روشهای تکثیر گیاهان دارویی

روشهای تکثیر گیاهان دارویی

الف) تکثیر به وسیله پیاز مانند سیر، کلشیک. ب) تکثیر به وسیله توبرکول مانند اقونطیون.ج) تکثیر به وسیله ریزوم مانند زنجفیل. د) تکثیر به وسیله قلمه زدن مانند اسطوخدوس . و) تکثیر به وسیله پیوند زدن
 

تکثیر گیاه با بذر :

بیشترگیاهان ، بویژه گیاهان یکساله و دو ساله با بذر تکثیر می شوند . بعضی از آنها مثل همیشه بهار ، گل مغربی و گل گاو زبان خودشان بذر می دهند . بذر را می توان جداگانه در داخل منزل در سینی سبز کرد و یا اینکه مستقیما” آن را در خاک باغچه کاشت ، البته این گیاهان را باید در فصل زمستان گرم نگه داشت ، چون بذر ها در تاریکی جوانه می زنند ، بنا براین لازم است که روی بذر با لایه نازکی از خاک پوشانده شود. اما گیاهانی مثل شوید ، بابونه ، جعفری فرنگی ، سنبل ختایی و بلسان مستثنی هستند و برای جوانه زدن به نور نیاز دارند ، بنابراین روی آنها نباید پوشانده شود و باید کمی بیشتر در خاک فرو بروند . معمولا ” بذر های درشتر به نور کمتر و بذر های ریز به نور بیشتر نیاز دارند . به همین جهت آنها را در سطح خاک می پاشند . جعفری از بذر خیلی سخت رشد می کند و در محیطی با درجه حرارت حدود ۲۱ درجه جوانه می زند . رویه سینی حاوی بذر را همواره باید مرطوب نگاه داشت و روی سینی را با یک شیشه یا ورقه ای از پلاستیک تمیز پوشاند ، اما به محض سبز شدن بذر سرپوش باید برداشته شود .

تکثیرگیاه با تقسیم ریشه :

گیاهانی مثل نعناع و ترنج را که ریشه های آنها شاخه می دوانند به راحتی می توان تکثیر کرد . در یا پائیز ، قسمتی از ریشه افقی یا شاخه هایی را که از ریشه اصلی بیرون زده اند و یا اینکه ریشه را به چند تکه تقسیم کنید . تقسیم ریشه همچنین در مورد گیاهانی که ریشه های کلوخی شکل دارند ، مانند بومادران نیز مناسب است . ریشه را با چنگالهای باغبانی جدا کنید و دوباره بکارید . آنها را خوب آب بدهید . گیاهانی که ریشه های گوشتی دارند ،مانند ترب کوهی و زنجبیل را باید با ریشه از خاک بیرون آورد و آن را با یک چاقوی تیز جدا کرد و کاشت و آب داد. 

تکثیر گیاهان به روش خوابانیدن :

گیاهانی که ریشه گسترده ندارند ، مثل مریم گلی ، آویشن ، زوفا و گیاهان خوش طعم زمستانی ، با خوابانیدن تکثیر می شوند . در فصل بهار ، یکی از شاخه های قدیمی را که زیاد خشک و شکننده نباشد از پایه گیاه بگیرید و آن را محکم درون خاک طوری جای دهید که به هیچ وجه از جای خود حرکت نکند و سپس شاخ و برگهای اضافی آن را ببرید . به شاخه خوابیده مرتب آب بدهید. وقتی ریشه گرفت ، شاخه قدیمی را ببرید . 

تکثیر به روش قلمه زدن :

گیاهانی مثل مریم گلی ، اکلیل کوهی ، اسطوخدوس ، مزرنجوش ، به لیمو و آویشن با قلمه زدن تکثیر می شوند . از تکثیر این گیاهان با بذر ، گیاهان متفاوت با گونه اولیه تولید می شود ، ام از تکثیر با قلمه زدن گیاهی دقیقا” مثل گیاه اول تولید می شود . به عنوان مثال ترخون فرانسوی تنها با قلمه زدن زیاد می شود .در اواخر بهار از شاخه های جوان، که زیاد کلفت نباشند از زیر گره –محلی که برگ به ساقه چسبیده است – قلمه ای را جدا کنید ، برگهای پائینی را بچینید و در گلدان مرطوبی که خاک نرم مخلوط با کود دارد ،بکارید و قلمه را با پاشیدن آب بر روی آن ، آب دهید . گلدان را با یک ظرف شیشه ای بپوشانید و یا توسط یک کیسه پلی اتیلن از ساقه ها محافظت کرده و یا اینکه تنها با یک حلقه مسی از تماس برگها با یکدیگر جلوگیری کنید. قلمه را باید از نور مستقیم خورشید محافظت نمود .

تولید و کشت گیاهان بدون استفاده از مواد شیمیایی:

در کاشت گیاهانی که به صورت غذا یا دارو مصرف می شوند ، باید از مصرف سموم و کود های شیمیایی خودداری کرد . با بکار برد روشهای باغبانی طبیعی مثل مصرف کود گیاهی ، پوشاندن ریشه گیاه تازه کاشته شده با برگ و کاه تر ، و تغییر کشت گیاه با گیاه دیگر می توان خاک را غنی و تقویت نمود . چنین خاکی در برابر آفات و بیماریهای گیاهی سالم تر و مقاوم تر می باشد . هجوم شته را نیز می توان با استفاده از مواد طبیعی به جای حشره کشهای شیمیایی دفع کرد ، از جمله با جوشانده ای از برگهای آقطی یا یک محلول صابونی رقیق و یا گیاهای از قبیل بابونه گاوی ،کاسیای تلخ و یا گیاهان بنشنی استوایی شرقی . اگر با حلزونها مشکل دارید می توانید با فرو کردن یک گلدان یا یک قوطی کنسرم پر از ماءالشعیر کهنه در عمق زمین ، حلزونها را به تله بیندازید .

تأ ثیرات متقابل گیاهان : 

در باغبانی سنتی بسیاری از گیاهان ، بخصوص آنهایی که معطرند ، می توانند اثر مثبت یا منفی بر روی گیاهانی که در مجاورشان کاشته شده اند ، داشته باشند . گیاهانی که در آشپزخانه برای طبخ غذا استفاده می شند ، مزه سبزیها یا میوه هایی را که همراه آنها مصرف می گردند بهتر  می کنند . ریحان مزه گوجه فرنکی را دلچسب تر می کند . گیاهان خوش طعم تابستانی برای باقلا مفید هستند . شوید کلم پیچ را خوشمزه می کند . گیاهان دارویی بسیار متنوع هستند و تقریبا” همه آنها وظیفه ای مضاعف در باغچه منزل ایفا می کنند . بوی آنها حشرات را از اطراف سبزیها و گلها دور می سازد ، سیر در میان گلهای سرخ شته ها را دفع می نماید و مریم گلی پروانه های سفید را از اطراف کلم پیچها پراکنده می کند . مریم گلی بابا اینکه همراه پیاز مصر می شود ، اما کاشتن این دو با هم زیان آور است .

درباره نویسنده سایت

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا