خانه / اخبار و اطلاعیه / راه اندازی آبگرمکن خورشیدی از قطع درختان جنگلی می کاهد…
راه اندازی آبگرمکن خورشیدی از قطع درختان جنگلی می کاهد…

راه اندازی آبگرمکن خورشیدی از قطع درختان جنگلی می کاهد…

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع کشور؛ معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه روستای له دراز – لردگان، نصب و راه اندازی آبگرمکن های خورشیدی در مناطق جنگلی روستاهای شهرستان لردگان گفت: یکی از وظایف اصلی منابع طبیعی کاهش عوامل تخریب جنگل هاست.

مسعود منصور با اشاره به اینکه لردگان منطقه ای سردسیر است و مردم برای تأمین سوخت به قطع درختان جنگلی روی آورده اند، اضافه کرد: با نصب آبگرمکن های خورشیدی در این مناطق، به بحران قطع درختان جهت تأمین سوخت پایان داده می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این امر، در سال جاری تعداد ۶۰۰ آبگرمکن خورشیدی را خریداری کرده و در مناطق بحرانی نصب کرده ایم.

وی تصریح کرد: حتی اگر سوخت گاز به مناطق روستایی برسد، استفاده از آبگرمکن خورشیدی به دلیل نداشتن آلاینده های زیست محیطی ارجح خواهد بود.

منصور با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد از هزینه ی خرید آبگرمکن خورشیدی را منابع طبیعی و ۲۰ درصد آن را روستاییان پرداخت کرده اند، خاطر نشان کرد: با تأمین منابع مالی از سوی دولت در همه مناطق بحرانی و جنگلی کشور آبگرمکن های خورشیدی نصب خواهد شد.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور همچنین یادآور شد: سالانه هفت میلیون مترمکعب هیزم، چوب و بوته کنی برای تأمین سوخت مورد استفاده مناطقی قرار می گیرد که در بحران سرما و کمبود سوخت قرار  دارند.

منصور همچنین اظهار امیدواری کرد: تا پایان برنامه ششم توسعه کشور میزان مصرفی، برای تأمین سوخت را به صفر برسانیم.

وی افزود: تأمین اصلی سوخت بر عهده وزارت نفت است و کار منابع طبیعی در واقع تحقق برنامه های این وزارتخانه است.

منصور در پایان یادآور شد: مناطق بحرانی را شناسایی و در اختیار وزارت نفت قرار داده ایم تا جزو اولویت های تأمین سوخت قرار بگیرد.

 

 

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا