خانه / اخبار و اطلاعیه / تولید برق بر روی درخت
تولید برق بر روی درخت

تولید برق بر روی درخت

تیمی فرانسوی از مهندسان شرکت New Wind درخت مصنوعی تولید کرده‌اند که قادر به تولید الکتریسیته با استفاده از نیروی باد است.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، شرکت پاریسی به دنبال بازاریابی برای سامانه Wind Tree در سال ۲۰۱۵ است.

پره‌های ریزی که در داخل برگ‌های درخت تعبیه‌ شده‌اند، با وزیدن باد صرف‌نظر از جهت آن می‌چرخند. با این حال، پره‌ها با وزیدن باد صدایی تولید نمی‌کنند و کاملا بی‌آزار هستند.

پس از سه سال تحقیق، تیم مهندسی نمونه اولیه این درخت ۷٫۹۲۵ متری را تولید کرده و سامانه ابداعی اکنون در شمال فرانسه نصب شده است.

سازندگان امیدوارند این درخت را بتوان در خانه‌ها و مراکز شهری به کار برد. بهای این سامانه ۲۳ هزار و ۵۰۰ پوند اعلام شده و می‌تواند دو برابر روزهایی که توربین‌های بادی معمولی برق تولید می‌کنند، الکتریسیته تولید کند زیرا Wind Tree با بادهای با سرعت ۷٫۲۴۲ کیلومتر بر ساعت نیز برق تولید می‌کند.

سازندگان امیدوارند بتوان از این درخت برای ایجاد توده‌های کوچک جریان‌های هوایی استفاده کرد که در میان ساختمان‌ها می‌وزند. آن‌ها معتقدند می‌توان از این باد برای نیرودهی لامپ‌های ال‌ای‌دی خیابان یا ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی بهره برد.

شرکت New Wind همچنین امیدوار است بتواند درخت را با ابزار دیگر تولیدکننده برق مانند سامانه‌های فتوولتائیک و ژئوحرارتی در ساختمان‌های دارای انرژی کارآمد ترکیب کند. مهندسان اعلام کرده‌اند در آینده درخت کاملی تولید خواهند کرد که برگ‌هایی با فیبر طبیعی خواهد داشت و همچنین دارای ریشه‌هایی خواهد بود که انرژی ژئوحرارتی تولید می‌کنند. علاوه بر این، پوست این درخت با سلول‌های حساس به نور پوشیده خواهد شد.

منبع : www.uforestry.ir

1417416781865_2

 

 

 

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا