خانه / گل -گیاهشناسی / گیاهان گوشتخوار
گیاهان گوشتخوار

گیاهان گوشتخوار

بر روی کره ی زمین عجایب بسیاری وجود دارد. از سرزمین های شگفت انگیز تا جانداران عجیب الخلقه… گیاهان گوشتخوار هم یکی از این عجایب طبیعی و خارق العاده اند که در زیر با نام بعضی از آن ها آشنا می شوید.

00037701

ونوس تله ای

یکی از مشهورترین گیاهان شکارگر است. این گیاه برای صید طعمه اش مدت ها به حالت شکفته منتظر می ماند و بعد با بسته شدن ناگهانی مانند یک تله عمل می کند.

00037702

رافلزیا

این گیاه که یک نوع انگل است ظاهری بسیار عجیب دارد و بوی بسیار متعفنی از خود ساطع می کند که بسیار وحشتناک است.

00037703

فرفیون گوشتی

یک زیر گونه ی سمی از کاکتوس هاست که ظاهرش شبیه توپ است.

00037704

میوه ی هیولایی

این کاکتوس شکل عجیبی دارد و می تواند یک میوه ی غیر عادی بسیار خوشمزه که طعمی مخلوط از توت فرنگی و گلابی دارد،‌ تولید کند.
00037705

کلم بروکلی رومانسکو

این گیاه زیر گونه ی کلم معمولی است که ظاهری عجیب دارد.

00037706

ولویچیا

گیاه بیابانی است که در جنوب آفریقا می روید و تنه ای بسیار ضخیم دارد. بیشتر قسمت های آن در زیرزمین پنهان شده و در واقع یک گونه ی زیرزمینی با ریشه ای به طول سه متر است.

00037707

ساندیو

این گیاه از مشهورترین گیاهان گوشتخوار است که در سراسر جهان می روید و بیش از صد گونه دارد. بیشتر آن ها در استرالیا و نیوزلند می رویند.

00037708

بائوباب

از شگفت انگیزترین گیاهان زمین است و در بسیاری از افسانه ها و داستان های ادبی دنیا وارد شده و شکلش را روی بسیاری از تمبرها، نقاشی ها و پوسترها به تصویر کشیده اند.
منبع: ۷ روز زندگی شماره ۱۴۲

منبع: سایت راسخون

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا