خانه / جنگلداری -درخت شناسی / هرس درختچه های زینتی
هرس درختچه های زینتی

هرس درختچه های زینتی

درختان و درختچه ها به لحاظ زیبائی از نظر فرم، تنوع بوته، رنگ گل و شکل پذیری، اهمیت بسیار زیادی در رابطه با فضای سبز دارند.

www.landscapeeng.ir

درختان و درختچه ها به لحاظ زیبائی از نظر فرم، تنوع بوته، رنگ گل و شکل پذیری، اهمیت بسیار زیادی در رابطه با فضای سبز دارند. به طور کلی اصلاح و بهبود نمای ظاهری درختچه ها، قطع شاخه های فرعی و بیمار، حذف شاخه های ناخواسته از اهداف مهم هرس درختان و درختچه های زینتی است.

در برخی از درختچه ها، تنک کردن بوته به منظور ورود نور و هوا به داخل بوته موجب رشد و بهبود گیاهان می گردد. بعضی از درختچه ها ممکن است با هرس سالیانه، گل های بزرگتر و زیباتر ولی به تعداد کمتر تولید نمایند. درختچه ها به ندرت ممکن است در صورت هرس نکردن خشک شده و از بین بروند. ولی با هرس کردن می توان نمای کلی گیاه را اصلاح و بهبود بخشید.

● چگونه درختچه ها را هرس نمائیم

هنگام کوتاه نمودن شاخه ها، باید از بالای یک جوانه یا شاخه جوان که رشد آن رو به بیرون است شاخه را قطع نمود. زاویه برش باید هم جهت با زاویه جوانه باشد، سطح برش نباید افقی باشد. هنگام قطع کامل شاخه باید سطح برش هم سطح شاخه اصلی باشد، یعنی برش باید در محل اتصال یا شاخه اصلی صورت گیرد. پس از قطع شاخه باید محل برش را صاف کرده و سپس با چسب باغبانی پوشانید تا از ورود بیماری ها از محل برش جلوگیری نمود.

در موارد درختچه هائی که نیازمند هرس سنگین هستند، استفاده از کود شیمیائی کامل توصیه می گردد. حتی الامکان باید پای بوته را با کود دامی پوسیده پوشانید. شاخه های ضعیف و کم رشد می بایست سنگین، و شاخه های قوی در صورتی که فضا برای رشد آنها کافی باشد، سبک هرس شوند.

● هرس درختچه های انبوه

برخی درختچه ها به ویژه دائم سبزها به ندرت نیاز به هرس دارند، مگر آنکه خیلی انبوه شده و با پایه آنها لخت شود. در صورت نیاز در اوایل بهار تمام شاخه های اصلی را از چند سانتی متری سطح زمین قطع می نمائیم.

پس از انجام هرس باید به ازاء هر مترمبع یک فنجان کود شیمیائی کامل همراه با مالچ استفاده نموده و نیز باید به گیاه آب کافی بدهیم. درختچه در سالی که هرس شده گل نخواهد داد و فرم و شکل آن در عرض چند سال بهبود می ایبد.

این روش برای درختچه هائی مثل برگ بو، برگ نو، سرخدار، سنجهای زینتی، ماهونیا و … کاربرد دارد.

▪ برگ نو (نرون) Ligustrum sp.

ـ زمان هرس: بهار، تابستان، زمستان

بوته های هرس نشده را هر ۴ سال یکبار در زمستان با قطع یک چهارم از شاخه ها از پائین هرس می نمائیم. برای دادن شکل دلخواه به بوته در تابستان باید شاخه های ضعیف را از پایه قطع کرده و سرشاخه های جدید را به اندازه موردنظر کوتاه نمائیم. در صورتی که گیاه (برگ نو) به صورت پرچین استفاده شود، هرس باید در تابستان انجام گیرد. برای این منظور سطح بیرونی بوته را از پائین به بالا شیب می دهیم تا نور و هوا به سهولت به شاخه های پائینی برسد.

پرچین های تازه فرم گرفته را بایستی یا قطع مرتب شاخه ها، مرتباً هر سه تا چهار سال اول هرس نمود. تا پایه پهن و متراکمی به وجود آید. به همین دلیل نباید اجازه داد طول هر شاخه در فصل رشد بیش از ۱۵ سانتی متر افزایش یابد. در اوایل بهار با قطع شاخه ها به طول ۳۰ سانتی متر یا کمتر بوته پرچین را جوان می نمائیم. در این شرایط بوته به کود و آب فراوان در تابستان بعدی نیاز خواهد داشت.

گونه های دائم سبز که هرس نشده باشند ممکن است هر یک سال در میان در زمستان به صورت سنگین هرس شوند تا بوته شکل مرتبی بگیرد.

▪ شمشاد Buxus sp

ـ زمان هرس: پائیز، بهار

شمشادها معمولاً هر مقدار و هر نوع هرسی را تحمل کنند و بدون هرس نیز بوته ها زیبا و متراکم هستند. شکل و اندازه نهائی برای هرس بستگی به نوع شمشاد دارد. در بوته های جوان، هنگام انتقال به محل اصلی باید ریشه را نیز هرس نمود. پس از کاشت، بوته را تا سه سال مرتباً هرس کنیم تا متراکم گردد.

شمشادهائی را که به منظور استفاده از پرچین و با اشکال هندسی و مجسمه ای کاشته می شوند می بایستی مرتباً هرس نمائیم. قبل از پیدایش شاخه های جدید در بهار با استفاده از قیچی هرس، شاخه های تولید شده در اواخر تابستان قبل را هرس می کنیم، شاخه های جدید را بعد از آن که شروع به محکم شدن کردند قطع می نمائیم.

در آب و هوای معتدل، پرچین و اشکال مجسمه ای را در اواخر پائیز باید هرس نمود تا در زمستان شکل جالب توجه و جمع و جور داشته باشند. شمشادها به بیماری ها به خصوص سفیدک سطحی بسیار حساسند که به محض مشاهده بیماری و یا آثار پریدگی رنگ در برگ ها، سرشاخه و یا شاخه بیمار را سریعاً تا جائی که به نظر می رسد بیمار است قطع می نمائیم.

معمولاً توصیه می شود که در هرس های پرچینی قسمت پائین بزرگتر یا مساوی قسمت بالا باشد تا قسمت بالا روی قسمت پائین سایه اندازی نداشته باشد.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا