خانه / اخبار و اطلاعیه / بیش از چهار هزار قطعه غاز خاکستری وارد آبگیرهای میاندوآب شدند
بیش از چهار هزار قطعه غاز خاکستری وارد آبگیرهای میاندوآب شدند

بیش از چهار هزار قطعه غاز خاکستری وارد آبگیرهای میاندوآب شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: بیش از چهار هزار قطعه غاز خاکستری طی روزهای اخیر وارد آبگیرهای این شهرستان شده اند.

 

اکبر محمدیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این پرندگان در مسیر مهاجرت از مناطق سردسیر سیبری برای استراحت وارد تالاب ها و آبگیرهای این شهرستان شده اند.

وی گفت: شماری از این پرندگان پس از تغذیه و استراحت به مهاجرت خود به سوی مناطق جنوب کشور ادامه می دهند و شماری از آنها نیز در صورت مناسب بودن شرایط زیستی تا اواسط اسفندماه در این مناطق سکنی می گزینند.

محمدیان افزود: هم اکنون این پرندگان عمدتا در مصب رودخانه های سیمینه و زرینه رود این شهرستان فرود آمده اند و با شروع بارندگی ها و بالا آمدن سطح آب رودخانه های این منطقه برشمارشان افزوده می شود.

وی ادامه داد: اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب با همکاری ادارات محیط زیست شهرهای بناب و ملکان با دایر کردن گشت های حفاظتی، امنیت و شرایط مناسبی را برای این پرندگان در این منطقه به وجود آورده اند.

محمدیان درباره رودخانه های زرینه و سیمینه گفت: این دو رودخانه مورد حفاظت این اداره است و انواع آبزیان مانند ماهی زرد پر معمولی، ماهی کپور، ماهی سفید رودخانه ای و غیره در آن زیست می کند.

غازهای خاکستری است عمدتا در مناطق تالابی، باتلاق ها، دشت های سیلابی، ساحل دریاچه ها و رودخانه ها به سر برده و در کنار اراضی باتلاقی و روی زمین آشیانه می سازند

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا