خانه / دانلود / باغ شگفت انگیز گلها در دبی
باغ شگفت انگیز گلها در دبی

باغ شگفت انگیز گلها در دبی

باغ شگفت انگیز دبی
این باغ رنگارنگ بسیار بزرگ که در اقلیم بیابانی دبی واقع شده حدود۴۵ میلیون گل با الگوها و اشکال مختلف را در خود جای داده است. مؤسسین این باغ امیدوارند که این باغ بتواند در کلانشهری که بازدید کنندگان خود را با معماری پرجلوه، جزایر دست ساز و بلندترین ساختمان های جهان خیره می کند، برجسته بماند و نظر همگان را به سوی خود جلب کند.

 
Dubai Miracle Garden
فصل گلدهی در دبی از اواسط اکتبر تا اواسط می به طول می انجامد که در چنین زمانی دمای هوا در طول روز به حدود ۲۶ – ۲۱ درجه سانتی گراد می رسد و در حدود ۱۰درجه سانتی گراد در طول شب افت می کند؛ بنابراین گلها به آبیاری زیادی نیاز ندارند و آبی هم که به آنها داده شده خیلی تبخیر نمی شود.
 
Dubai Miracle Garden
 
این باغ دارای یک سیستم آبیاری دوستدار محیط زیست است که در آن از  موادی برای حفاظت و نگهداری آب استفده شده است مانندزیر گلدانی های موئی و پلی مرهایی که رطوبت را به طور کاراتری پخش می کند.
برای ایجاد این باغ حدودا ۵/۶ هکتاری حدود ۶۰ روز زمان و ۴۰۰نفر نیرو استفاده شده است.
 
miracle3
 
Dubai Miracle Garden
این پارک در حدود ۴ ماه از سال یعنی در گرمترین ماههای سال بسته است، این زمان به اداره کنندگان این باغ فرصت می دهد که باغ را برای فصل بعدی با گلها و اشکال جدید طراحی کنند به طوری که اگر در سال بعد از این باغ بازدید کنید شکل کاملا متفاوتی از این باغ را خواهید دید. اداره کنندگان این باغ امیدوارند که این باغ به خاطر داشتن بزرگترین ساعت گل جهان، بلندترین دیواره گل و بلندترین هرم گل در جهان در کتاب رکوردهای گینس به ثبت جهانی برسد.
 
 
گردآوری و ترجمه : اعظم شریفی 
منبع :

 

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا