خانه / منابع طبیعی و فضای سبز / آسمانخراشی با باغ های سبز عمودی
آسمانخراشی با باغ های سبز عمودی

آسمانخراشی با باغ های سبز عمودی

 این برج توسط گروه معماری Vincent Callebaut با وسعتی به اندازه ۴۲٫۳۵۵مترمربع طراحی شده است. بنا، در حقیقت، برج باغ، باغچه از سبزیجات، فضایی برای پرورش گیاهان معطر و دارویی و درنهایت سیستم جذب کود و آب باران است؛ که کارکردهای دیگری را نیز شامل می شود.

طراح از دو دست که در هم حلقه شده اند و ساختار مارپیچ DNA  الهام گرفته است. این دوبرج توسط یک هسته مرکزی سازمان یافته اند. گروه طراحی این پروژه را ” باغ های معلق” می نامند. جالب این جاست که! این برج ها، گیاهان تزیینی و خوراکی را پرورش می دهند که قادر هستند( به جز پروتئین)، غذای لازم برای ۴۰ خانه را فراهم کنند. علاوه بر این، وجود سیستم جمع آوری آب باران، در کاهش فشار تأمین آب شهری مؤثر است که وجود این سیستم استقلال مجموعه را نیز بیشتر می کند.

به ازای هر ۵۴۰ مترمربع آپارتمان، یک دیوار سبز نیز وجود دارد که ماکسیمم هوای مساعد را فراهم کرده و زیبایی بصری نیز به همراه دارد. منشور نوری مدوری، نور طبیعی را به طور مستقیم وارد تراز زیر زمین می سازد. 

وجود شیشه های کم گسیل مانع از دریافت بیش از حد گرمای خورشید و اتلاف حرارت می شود. از دیگر ویژگی های این طراحی، استفاده از تکنولوژی نانو و دیگر فن آوری های مدرن است. شاید این برج به نوبه خود سبزترین آسمانخراش دنیا باشد که حدوداًَ تا سال ۲۰۱۶ به اتمام خواهد رسید.

=Agora-Garden-by-Vincent-Callebaut- 12 Agora-Garden-by-Vincent-Callebaut- 10
Agora-Garden-by-Vincent-Callebaut- 09
Agora-Garden-by-Vincent-Callebaut- 08
Agora-Garden-by-Vincent-Callebaut- 07
Agora-Garden-by-Vincent-Callebaut- 05
Agora-Garden-by-Vincent-Callebaut- 06
Agora-Garden-by-Vincent-Callebaut- 03
Agora-Garden-by-Vincent-Callebaut- 02 (1)
Agora-Garden-by-Vincent-Callebaut- 01
Agora-Garden-by-Vincent-Callebaut- 04

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا