خانه / اخبار و اطلاعیه / ۶قطعه کبک وحشی از متخلفان در شهرشاهین دژ کشف شد+تصاویر
۶قطعه کبک وحشی از متخلفان در شهرشاهین دژ کشف شد+تصاویر

۶قطعه کبک وحشی از متخلفان در شهرشاهین دژ کشف شد+تصاویر

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهین دژ، گفت: ۶ قطعه کبک از منطقه خواجلو با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست از متخلفان در شهرستان شاهین دژ کشف شد.

منبع : پایگاه خبری تحلیلی شاهین پیام 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهین دژدرگفت وگو باخبرنگار شاهین پیام اظهار کرد :۳نفر متخلف در زمینه زنده گیری کبک  دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

وحید چمنی ادامه داد: از متخلفان دو قبضه سلاح شکاری ،۶عدد قفس و ۱۰رشته دام زنده گیری کبک کشف و ضبط شد.
وی با بیان اینکه کبک یکی از پرندگان مورد علاقه شکارچیان است که با استفاده از روش های گوناگون اقدام به زنده گیری این پرنده می کنند، اظهار کرد: متخلفان پس از انتقال پرنده ماده به مناطق زندگی آنان، به گستردن دام هایی در اطراف قفس پرنده ماده اقدام و پس از جذب پرنده نر آنها را با دام های مختلف زنده گیری می کنند.

چمنی با بیان این که زنده گیری یکی از مهمترین راه های نابودی و انقراض اینگونه پرندگان است، گفت: ضمن غیر قانونی بودن، ضرر و زیان زیادی به چرخه تنوع زیستی وارد می کند بدین گونه که با خارج شدن تعداد زیادی کبک در فصل جفت یابی، زادآوری و افزایش جمعیت آنها با کاهش محسوسی روبرو می شود.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا