خانه / دانلود / باغبانی در دیوار منازل بدون نیاز به خاک + تصاویر و پاورپوینت
باغبانی در دیوار منازل بدون نیاز به خاک + تصاویر و پاورپوینت

باغبانی در دیوار منازل بدون نیاز به خاک + تصاویر و پاورپوینت

خانم “دانیل تروف” طراح امریکایی، طرح باغ هیدورپونیک عمودی خود موسوم به “صفحه زنده” را در “هفته طراحی میلان” به نمایش گذاشت. این زن هنرمند با الهام از ایده ی داشتن یک دیوار زنده در منزل، “صفحه زنده” را طراحی کرده تا سیستم مزرعه خود آبیاری‌کننده خانگی را ارائه دهد.

466546

این صفحه شامل مجموعه‌ای از پوسته‌های محافظ‌ بیضوی ‌شکل کوچک است که از تنه مرکزی گسترده می‌شوند و پمپ آبیاری توزیع‌کننده آب به هر گیاه را پنهان می‌سازند.

سیستم ارائه‌شده از فناوری هیدورپونیک عمودی استفاده می‌کند که به افراد امکان خلق باغچه شهری در منزل خود را می‌دهد و فرایند پروش گیاهان را بسیار آسان می‌کند.

باغبانی هیدورپونیک یکی از فعالیت‌های پایدار و کارآمد از لحاظ انرژی در جهان امروز است.

سیستم هیدورپونیک عمودی که در “صفحه زنده” تعبیه شده، از شیوه ‌ای ساده بهره می‌برد که گیاهان را بدون نیاز به خاک تغذیه می‌کند. پمپ از لحاظ انرژی کارآمد، آب را از مخزن آب مرکزی به بالاترین بوته گیاه می‌برد و نیروی جاذبه نیز آب را به پایین‌ترین بوته تحویل می‌دهد.

به منظور محافظت از ریشه‌های گیاه، صخره‌های رسی می‌توانند در بخش زیرین محافظ‌ ها تعبیه شوند.

به این دلیل که سیستم از خاک استفاده نمی‌کند، از بسیاری از بیماری‌ها ناشی از خاک اجتناب می‌شود.

این مجموعه همچنین امکان رشد سریع گیاه را فراهم می‌کند و خود “دانیل تروف” تاکید دارد که سامانه وی قادر به تولید میوه‌های بزرگتر و سبزیجاتی از قبیل گوجه‌فرنگی و فلفل‌دلمه است.

افزون بر این، “صفحه زنده” امکان دسترسی آسان کاربران به مخزن معکوس آب را فراهم می‌کند، بنابراین آن‌ها می‌توانند سطوح آب را بررسی کرده، میزان pH را بیازمایند و همچنین مواد مغذی را برای سالم نگه ‌داشتن گیاه به سیستم بیافزایند.

علاوه بر منازل، می‌توان از “صفحه‌زنده” در دفاتر کار، کافه‌ها و نواحی زنده استفاده کرد.

livescreen-1

 

livescreen-3

livescreen-4

livescreen-8

دانلود پاورپوینت معرفی و آموزش کشت هیدروپونیک

 

download-icon-Taktemp (21)

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا