خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت خرمالو
دانلود پاورپوینت خرمالو

دانلود پاورپوینت خرمالو

Diospyros kaki

    (Ebenaceae)

مشخصات گیاهشناسی:خرمالو بومی کشورهای ژاپن و چین می باشد و بطور کلی از شرق آسیا منشاء گرفته است و سابقه کشت این محصول در کشور چین و ژاپن گزارش شده است. این گیاه خاص مناطق نیمه گرمسیری بوده و خزاندار می باشد.

خرمالو گیاهی است دو پایه، بعضی هرمافرودیت بوده واغلب به عنوان گرده دهنده استفاده می شود.گل ماده منفرد و گل نر به صورت ۲ تا ۳تایی روی گیاه ظاهرمی شود و کوچکتر از گلهای ماده می باشد.گلها همیشه روی شاخه های یکساله ظاهر می شوند وگاهی میوه روی شاخه های سال جاری تشکیل می شوند که این نکته در زمان هرس درختان خرمالو باید مورد  توجه قرارگیرد.تخمدان ۴ تا ۱۲ برچه و میوه سته می باشد.دارای ارقام گس (astrigent ) و غیر گس ) (non-astrigent می باشد. (n=15    ۲n=4x=60)   میوه پارتنوکارپ، فاقد بذر بوده و گوشت روشنتری دارد. بذردارها، دارای گوشت تیره تری بوده و شیرینتر هستند.بخش گوشت‌دار میوه محتوی مقدار زیادی مواد قندی، تانن و ویتامین هایA ،  Bو C است.

آب وهوای مناسب: مناسب ترین آب و هوا برای پرورش درخت خرمالو، آب و هوای نیمه گرمسیری است. بطور کلی خرمالو جزو میوه های  نیمه گرمسیری محسوب می شود ولی در نواحی سرد معتدل نیز می توان این گیاه را کاشت. بعضی از گونه های خرمالو دمای ºC 18- را تحمل می کنند که در ایران در کلیه نقاط به غیر از نواحی خیلی سرد و کوهستانی قابل کشت و پرورش می باشد.

 

منبع :http://www.sib2.ir/

download-icon-Taktemp (21)

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا