خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت همه چیز در باره شته ها
دانلود پاورپوینت همه چیز در باره شته ها

دانلود پاورپوینت همه چیز در باره شته ها

مقدمه:شته‌ها از بالاخانواده Aphidoidea و راسته جوربالان (Homoptera) ، حشرات بسیار موفقی هستند که در غالب مناطق کره زمین و با بیشترین تعداد گونه‌ای در مناطق معتدله یافت می‌شوند. منشا شته‌ها خانواده Archescytinidae می‌باشد که در دوره کربونیفر یا اوایل دوره پرمین وجود داشته‌اند. تکامل این حشرات با پیدایش گیاهان گلدار همراه بوده است. شته‌ها در حالت منفرد به سبب اندازه کوچک ، چندان قابل رویت نبوده لکن در سطوح جمعیتی بالا ، در سطح برگها و شاخه‌های گیاهان به خوبی نمایان,می‌گردند. شته‌ها به طرق کاملا موثری  فرایندهای رشدی گیاهان میزبان خود را تحت تاثیر می‌دهند.

تنوع شته ها:حدود ۴۰۰۰ گونه شته شناسایی شده وجود دارند. شته‌ها در مقایسه با ده هزار گونه ملخ شناسایی شده و بیش از ۱۵ هزار گونه پروانه شناسایی شده، گروه نسبتا محدودی را تشکیل می‌دهند. با وجود این تنوع شته‌ها به خاطر حالت چند شکلی و بوجود آمدن گونه‌های بیولوژیک جدیدی می‌باشد. بیشترین تعداد گونه‌های شته در مناطق معتدله فعالت داشته و در مناطق مذکور یک گونه از چهار گونه گیاهی موجود مورد حمله شته‌های واقع می‌شود.

24

ساختمان
شته‌ها:شته‌ها حشرات کوچکی به طول ۱ تا ۱۰میلیمتر با بدنی نرم و از حشرات مکنده هستند. تعدادی  از نسلها و یا تمامی آنها مشتمل بر ماده‌های  بکرزایی هستند که نیازی به تلقیح نداشته و زنده‌زا می‌باشند. گونه‌هایی نیز یک تناوب تولید مثل جنسی و غیر جنسی ، بکرزایی  دوره‌ای را نشان می‌دهند. شته‌های بالدار  موسوم به alatea وشته‌ها بی‌بال موسوم بهaptera می‌باشند.حالت چند شکل که وجود اشکا ل مختلف در داخل یک گونه است که از ویژگیهای شته‌های محسوب می‌شود.

منبع :http://www.sib2.ir/

download-icon-Taktemp (21)

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا