خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت هویج
دانلود پاورپوینت هویج

دانلود پاورپوینت هویج

اصل،مبدأ،ارزش غذایی

مرکز پیدایش هویج فرنگی های امروزی ،خاورمیانه ودر بساری جاها هویج را بومی آسیا،آفریقا وامریکا دانسته اند.درکل هویج بومی ایران وافغانستان است.

از نظر ارزش غذایی هویج منبع غنی کاروتن است که پیش ماده اصلی ساخت وستامین Aدر بدن انسان استوهمچنین سرشار از ویامین های BوCاست ودارای مقادیر زیاد آهن می باشد وبرای کم خونی وقوه بینایی واشتها آور است وهمچنین برای نوزادان نیز بسیار مفید می باشد.

مشخصات گیاه شناسی

هویج گیاهی است دوساله از خانواده چتریان  که به عنوان گیاه یک ساله از ریشه آن استفاده می شودویعنی در سال اول ریشه  ضخیم وقابل  استفاده غذایی تولید می کند ودر سال دوم از وسط برگ های جعفری مانند آن  که دندانه دندانه ورزت مانند است واز روی طوقه می رویند، شاخه گل دهنده ظاهر می شود.گل های این گکیاه کامل اند وپس از تلقیع که عمدتأ توسط حشرات انجام می گیرند  تولید بذر می کنند.

 

download-icon-Taktemp (21)

منبع :http://www.sib2.ir/

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا