خانه / جنگلداری -درخت شناسی / دانلود پاورپوینت انگور
دانلود پاورپوینت انگور

دانلود پاورپوینت انگور

00287902

انگور متعلق به تیره ی vitaceae می باشد که شامل ۱۰ جنس مختلف از جمله vitis، cissus،Ampelopsis، parthenucissus  و … می باشد. انگورهای تجاری و قابل خوراکی به جنس vitis  تعلق دارند . منشا انگورمربوط به نواحی بین دریای خزر و دریای سیاه می باشد و در نواحی گرمسیری، و نیمه گرمسیری و معتدل پراکنده اند از مهمترین کشورهای تولید کننده ی انگور می توان اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، و شوروی را نام برد که جمعا بیش از ۵۵% از کل سطح زیر کشت جهان را در بر می گیرند. از مهمترین مراکز زیر کشت انگور در ایران استان مرکزی، استان فارس، استان خراسان و استان آذربایجان غربی می باشند. مهمترین کشورهای تولید کننده ی کشمش، آمریکا، یونان، ترکیه، استرالیا و ایران  می باشند.

گل:

•گل های انگور بسیار کوچک بوده و در انشعابات فرعی گل اذین خوشه ای ظاهر می شود. گلدهی ۲-۵/۱ ماه بعد از بیدار شدن جوانه ها در اواخر خرداد الی نیمه ی اول تیر انجام می گیرد.

 •گل های انگور ممکن است به صورت کامل، گل های نر، گل های کامل با مادگی رشد نکرده، گل های ماده با پرچم های عقیم واژگون و گل های ماده با پرچم های عقیم افراشته باشند. اکثر ارقام تجاری آسیایی- اروپایی گل های کامل دارند.

اصلاح وبه نژادی انگور

اصلاح انگور به صورت علمی از نیمه ی دوم قرن ۱۹ در فرانسه شروع شد.دراین موقع حشره ای به نام فیلوکسرا به ریشه های انگور حمله کرده و شروع به تغذیه کرده و تولید گال در برگ ها می کرد. در این هنگام ارقام گونه ی vinifera بر روی پایه های مقاوم به فیلوکسرا پیوند زده شد و تلاقی بین گونه ای برای یافتن ارقام مقاوم مورد استفاده قرار گرفت.  تغییراتی که در ارقام مختلف انگور به صورت طبیعی یا مصنوعی انجام می گیرد به صورت تغییرات ژنوتیپی یا فنوتیپی می باشد که این تغییرات ایجاد شده نظیر قدرت رشد بوته ها، اندازه ی خوشه و حبه قابل روئت می باشند. برخی مواقع تغییرات نظیر ترکیب شیمیایی داخل گیاه به طور ظاهری قابل تشخیص نمی باشد.

download-icon-Taktemp (21)

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا