خانه / گل -گیاهشناسی / گرانترین آناناس جهان را ببینید
گرانترین آناناس جهان را ببینید

گرانترین آناناس جهان را ببینید

آناناس‌های جهان شاید همگی یک‌شکل و یک طعم باشند،‌اما نوعی از این میوه‌های گرمسیری در جهان وجود دارد که هرکسی جرات نزدیک شدن به آن را ندارد.

به گزارش میل‌آنلاین،‌ متخصصان باغبانی در بریتانیا با استفاده از تکینیکی برای خلق آب‌و هوای گرمسیری درون یک گلخانه موفق به پرورش دادن آناناس در آب‌و‌هوای غیر گرمسیری شده‌اند. این درخت آناناس به مدت دوسال با استفاده از تکنیکی به نام تکنیک سنتی باغبانی ویکتوریایی در باغ هلیگان در کرونوال بریتانیا درحال پرورش یافتن و رشد بوده‌است.

این باغ از قرن نوزدهم به این شیوه درحال پرورش آناناس در شرایط آب‌و هوایی شبیه‌سازی بوده است و در آن دوران محصولات خود را برای تزئین میزهای شام به خانواده‌های ثروتمند عصر ویکتوریا اجاره می‌داده‌است!

باغبانان برای رشد دادن این گیاه با استفاده از ۳۰ تن کود اسب،‌اوره و پشته‌هایی از نی موفق به خلق شرایط آب‌و‌هوایی گرمسیری در گلخانه‌ای می‌شوند. اکنون یکی از آناناس‌های پرورش داده شده به این سبک رسیده و آماده چیده شدن است، اما مشکل این‌جا است که باغبانان بر اساس نادر بودن،‌ هزینه‌های مورد نیاز برای پرورش دادن و موقعیت متفاوتی که این میوه در آن پرورش داده شده قیمت ۱۰ هزار پوند را برای آن تعیین کرده‌اند!با وجود قیمت بالایی که برای این آناناس درنظر گرفته شده‌است،‌قرار نیست این میوه به فروش برسد،‌بلکه قرار است چیده شده و در میان کارکنان باغ تقسیم شود.

آناناس‌ها اولین‌بار در سال ۱۴۹۳ توسط کریستوف کلمب از جزیره گوادلوپ در کارائیب به اروپا وارد شدند و به دلیل شباهتی که به مخروط درخت کاج (Pine Cone) داشتند آناناس (Pine Apple) نامیده شدند. این میوه در قرن ۱۸ میلادی ارزشی برابر پنج‌هزار پوند امروز را داشت و به سمبلی از تمول تبدیل شده‌بود.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا