خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت تاریخ باغ سازی
دانلود پاورپوینت تاریخ باغ سازی

دانلود پاورپوینت تاریخ باغ سازی

تاریخ تحولات باغ سازی به ۸ دوره تقسیم می شود که عبارتند از:

۱-بین النهرین

۲-مصر

۳-یونان

۴-رم

۵-توسعه باغ سازی در قرون وسطی

۶-دوران انسانگرایی

۷-دوره باروک

۸- عصر روشنفکری

بین النهرین:در دوران باسان این سرزمین بین نوع ارتباط انسان با طبیعت پیرامونش بوده وویژگی های این رابطه را عناصر زیر را تشکیل می داده است.

۱-احترام به محیط پیرامون وتقدیس آن،انسان را موظف می ساخت که تمامی فعالیت هایش را با طبیعت هماهنگ سازد.

۲-تقدیس طبیعت:موجب می شد که انسان خود را نگهبان آن بپندارد وتمامی عملیاتش  را با عناصر آن (خطوط،رنگ های طبیعت،نور) همگون وهماهنگ سازد.

۳ – زمین:به عنوان زمین مادر منبع ومنشأتمامی خوبی ها وزایش ها وبقای هستی تلقی می شد.

مشخصات باغ های متعلق به بابل(باغ های معلق): این باغها دارای محوری بودند که با دو ردیف درخت احاطه می شد واز میان آنها جوی آب می گذشت.همچنین این باغها از قدیمی رین باغ های  جهان می باشند و قبل از میلاد مسیح وهمزمان با شروع سلسله پادشاهان  پارسی احداث شده اند ویکی از حجایب هفت گانه جهان  محسوب می گردند. باغهای مذکور را به شکل هرم ساخته اند وهرم مذکور را تراس بندی کرده وطبقات وتراس ها را از وسط پلکانهای عظیم به یکدیگر مربوط ساخته اند.

منبع :http://www.sib2.ir/

download-icon-Taktemp (21)

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا