خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت گیاه دارویی بومادران
دانلود پاورپوینت گیاه دارویی بومادران

دانلود پاورپوینت گیاه دارویی بومادران


Achillea millefolium

Yarrow

Asteraceae

معرفی و گیاه شناسی :در کتب طب سنتی با نام های بومادران و بوماران نامبرده شده است. نام لاتین آن برگرفته از نام آشیل، قهرمان افسانه ای یونان است.بومادران گیاهی است از تیره کاسنی، چند ساله با ارتفاع ۳۰ تا ۹۰ سانتی متر، دارایساقه ساده، برگ ها پوشیده از کرک، با قطعات متعدد خطی نوکدار هستند. رنگ برگ هاسبز تیره، بدون دمبرگ و کشیده هستند. گل آذین آن از نوع دیهیم (خوشه مرکب) بوده.( ۰ گرم است ( ۱۱ / و گل ها آن بیشتر سفید است. میوه آن فندقه و وزن هزار دانه آن ۱۵ گرم است.

قسمت های مورد استفاده: ریشه و ریزوم خشک شده.

زیستگاه : این گیاه بومی اروپا و آسیا است و تا ارتفاع ۲۷۰۰ متری از سطح دریا قادر به رشد- کردن می باشد. گیاهی است روز بلند که مناسب ترین دما برای رشد و گل دهی آن ۲۶۱۸ درجه سانتی گراد است. بنابراین در مناطق گرم و آفتابی بهتر رشد می کند. خاک هی۶-۶/ سبک و شنی را بیشتر ترجیح می دهد. اسدیته مناسب برای رشد بومادران ۷می باشد. در سرتاسر مزارع، پرچین ها، جاده ها و زمینهای بایر و مراتع پراکنده است. این گیاه در آذربایجان، کردستان، اراک و لرستان می روید.

کاشت، داشت و برداشت:  . کشت و تکثیر بومادران به وسیله بذر و به شکل رویشی (تقسیم بوته ) انجام می گیرد .۶۰ سانتی متر و فاصله بذرها از هم در روی – بذرها به صورت ردیفی به فاصله ۷۰۲۵ سانتی متر کشت است . زمان مناسب برای کاشت مستقیم اواخر تابستان تا – ردیف ۳۰۴ کیلوگرم در هکتار – اوایل بهار می باشد. میزان بذر مورد نیاز برای یک هکتا ر زمین۴تا ۶کیلوگرم در هکتار است.

download-icon-Taktemp (21)

منبع http://www.sib2.ir/

yellow_yarrow_958-411x330

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا