خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت معرفی گیاه دارویی آویشن
دانلود پاورپوینت معرفی گیاه دارویی آویشن

دانلود پاورپوینت معرفی گیاه دارویی آویشن

Thymus vulgaris

Thyme

Lamiaceae

آویشن یکی از قدیمی ترین گیاهان دارویی وادویه ای  است.به طوری که مصریان ویونانیان باستان  از آویشن برای درمان  بیماری های خود استفاده کرده اند. در کتب مذهبی از آویشن  به عنوان گیاه مورد علاقه حضرت موسی (ع) یاد شده است.آویشن در سال ۲۰۰۶ میلادی به عنوان گیاه دارویی منتخب سال برگزیده شد.همچنین گیاه دارویی منتخب سازمان بهداشت جهانی است.

گیاهی است از خانواده نعناییانThymus دارای گونه های مختلفی است که ۱۴ گونه آن بومی ایران است.آویشن گیاهی است چند ساله با بوه های متراکم وپر شاخه فریشه مستقیم وکمو بیش چوبی با انشعابات فراوان،ساقه مستقیم وچهار گوش دارد که ارتفاع بوته بین ۲۰ تا ۵۰ سانتی متر است.پایین ساقه چوبی است در حالی که بالای آن انشعاب فراوانی  دارد.

download-icon-Taktemp (21)

منبع http://www.sib2.ir/

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا