خانه / اخبار و اطلاعیه / هدر رفت سالانه میلیاردها متر مکعب آب در کشور
هدر رفت سالانه میلیاردها متر مکعب آب در کشور

هدر رفت سالانه میلیاردها متر مکعب آب در کشور

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: سالانه میلیاردها متر مکعب آب به صورت هرز آب و میلیاردها تن خاک از طریق فرسایش در کشور هدر می رود که توسعه آبخیزداری در مناطق مختلف می تواند در تغذیه و تقویت سفره های آب زیرزمینی اثرگذار باشد.

 بردبار ادامه داد: در صورت تامین اعتبارات لازم، می توان در فارس سالانه در یک میلیون هکتار از عرصه های منابع طبیعی طرح های آبخیزداری اجرا کرد.

ویبیان کرد: تاکنون طرحهای آبخیزداری در دو میلیون هکتار عرصه منابع طبیعی استان فارس اجرا شده است.

این مسوولبا اشاره به این که از ابتدای امسال بیش از ۷۶ میلیون متر مکعب آب باران در حوزه های آبخیز استان ذخیره شده است افزود : حجم وسیعی از آب ها که به صورت سیلاب و روان آب بوده ، با ایجاد سدهای کوچک و طرح های آبخیزداری جمع آوری شده است که این از وقوع حوادث مخرب ناشی از سیل جلوگیری و به تغذیه سفره های زیر زمینی کمک می کند.

دو میلیون و ۲۰۰هکتار از مجموع ۱۰میلیون و ۴۰۰هزار هکتار عرصه منابع طبیعی استان فارس جنگل است که استمرار حیات و پویایی آن وابسته به منابع آب زیرزمینی و مدیریت آبهای سطحی است .
2219669_755

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا