خانه / اخبار و اطلاعیه / هر هکتار جنگل سالانه هشت تن گردوغبار موجود در هوا را جذب می کند
هر هکتار جنگل سالانه هشت تن گردوغبار موجود در هوا را جذب می کند

هر هکتار جنگل سالانه هشت تن گردوغبار موجود در هوا را جذب می کند

به گفته کارشناس ارشد اکولوژی جنگل مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی کرمانشاه هر هکتار جنگل سالانه حدود هشت تن گرد و غبار موجود در هوا را جذب می کند.

 

 

یحیی خداکرمی تیپ عمومی جنگل های زاگرس را بلوط ایرانی، ون(پسته وحشی)، بلوط دارمازو، گلابی وحشی، زالزالک و… دانست و گفت: مهمترین رویشگاه بلوط در غرب ایران واقع شده است و حدود پنج هزار سال قدمت دارد که امروزه به دلیل بهره برداری بی رویه و غیر اصولی و تغییرات مختلف اقلیمی از لحاظ کمی و کیفی شدیدا دچار نقصان شده است.

به گفته این کارشناس ارشد اکولوژی جنگل مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی کرمانشاه همزمان با افزایش جمعیتطی ادوار گذشته و نیاز به منابع غذایی بیشتر، انسان ها اقدام به تخریب مناطق جنگلی نموده اند تا هرچه بیشتر بر سطوح اراضی کشاورزی خود بیفزایند.

به گفته خداکرمی هر هکتار جنگل سالانه حدود هشت تن گرد و غبار را جذب می کند و مانع از انتشار آن در محیط می شود.

وی وجود گونه های متنوع جانوری و گیاهی را یکی دیگر ازکارکردهای جنگل ها برشمرد و گفت: به دلیل فشار های بی رویه و عدم آگاهی عموم مردم نسبت به ارزش و اهمیت منابع طبیعی بخصوص جنگل ها و مراتع هر روز شاهد کاهش تنوع گونه های جانوری و گیاهی به دلیل زیاده خواهی افراد سودجو هستیم

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا