خانه / اخبار و اطلاعیه / اجرا چهار تاپنج هزار هکتار عملیات احیای جنگل: در عرصه های طبیعی مازندران
اجرا چهار تاپنج هزار هکتار عملیات احیای جنگل: در عرصه های طبیعی مازندران

اجرا چهار تاپنج هزار هکتار عملیات احیای جنگل: در عرصه های طبیعی مازندران

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری با بیان اینکه امسال شش میلیون نهال از انواع درختان جنگلی در استان تولید شده است گفت: چهار تاپنج هزار هکتار عملیات احیای جنگل در عرصه های طبیعی مازندران اجرا شد

عباسعلی نوبخت ˈ  در جنگلهای منطقه نکا به اصحاب رسانه افزود: پارسال حدود ۶۰۰ هکتار از مناطق مخروبه جنگلی استان نهالکاری شده است.

وی با اشاره به اینکه سالانه بطور متوسط چهار تاپنج هزار هکتار عملیات احیای جنگل در عرصه های طبیعی استان انجام می شود اظهارداشت: طرحهای مراقبتی از جمله سله شکنی و وجین در عرصه های منابع طبیعی بصورت جدی انجام می شود.

نوبخت با تاکید براین نکته که عرصه های نهالکاری شده در جنگلهای استان رها نمی شود

خاطرنشان کرد: امسال دوهزارهکتار در منطقه ساری نهالکاری شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیرداری مازندران منطقه ساری به شیوه های بهره برداری از جنگل

اشاره کرد و گفت: هم اکنون شیوه های قطع درختان با الهام از طبیعت بصورت تک گزینی و نشانه گذاری شده درختان پیر و فرسوده انجام می شود.

درباره سید امین خسروی

من سید امین خسروی دانش آموخته مهندسی آبخیزداری از دانشگاه ارومیه هستم و این تارنما رو جهت فراهم آوردن مرجعی برای دانشجویان رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزی با تاکید بر رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری برپاکردم. خوشحال میشم با ارائه نظراتتون و لینک ادرس ما در وبلاگ وسایتتون و ارسال پاورپوینت و تحقیقات کلاسیتون به ایمیل ما ،مارو در هر چه بهتر شدن سایت یاری کنید. ادرس ایمیل سایت: aminkhosravi1471@gmail.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی مقابل را وارد نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به بالا